Przejdź do treści

Prognoza burzowa na 02.07.2022

Prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz

Sobota będzie zdecydowanie spokojniejsza niż ostatnie dni – zarówno pod względem temperatur, jak i zjawisk burzowych. W godzinach porannych, przechodzący od piątku przez nasz kraj front atmosferyczny ulokowany będzie wzdłuż ściany wschodniej. Choć będzie on już miał zdecydowanie mniejszą siłę i potencjał do generowania burz, to w godzinach około południowych, kiedy wystąpią również dobre warunki energetyczne, pojawią się komórki burzowe. Ich największej ilości spodziewamy się wzdłuż granicy – zwłaszcza na Podlasiu i północnej części Lubelszczyzny. Będą one jednak charakteryzowały się zdecydowanie mniejszą siłą, niż te, który przyniosły zniszczenia w piątek. Wraz z upływem godzin burze przesuwać się będę za naszą wschodnią granicę. Punktowo burze nadal będą mogły powodować szkody materialne.

Reklama

Prognoza burzowa – Całość prognozy: Prognoza burzowa na 2.07.2022 – Mapa burzowa – gdzie jest burza? | Sieć Obserwatorów Burz (obserwatorzy.info)

prognoza burzowa

>>>Sprawdź aktualną sytuację burzową.<<<

Aplikacja nowcastingowa

Zawsze warto mieć na telefonie specjalną aplikację, która śledzi wyładowania atmosferyczne. Jedną z takich aplikacji, którą możemy polecić, jest Monitor Burz. Możecie ją pobrać na swój telefon z Androidem (wersja na ios jest w trakcie przygotowania).

Reklama

Monitor Burz – Aplikacje w Google Play

Najważniejszą z funkcji jest ustawienie alarmu dla określonego obszaru, w którym mogą pojawić się wyładowania. Ustawiamy sobie na przykład odległość 50 km od naszej pozycji. W momencie, kiedy pojawią się wyładowania na obszarze 50 km od nas, aplikacja zaalarmuje nas sygnałem dźwiękowym oraz odpowiednim monitem na ekranie telefonu.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aktualna prognoza pogody

komunikat pogodowy,
Reklama