Przejdź do treści

Prognoza burzowa na 05.07.2022

Prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz

We wtorek Polska wschodnia będzie w zasięgu systemu frontów atmosferycznych. Za linią pofalowanego frontu atmosferycznego, rozciągać się będzie linia frontu okluzji. Oba układy nieść będą ze sobą znaczne ilości wilgoci, co przełoży się na powstanie długotrwałych, intensywnych opadów deszczu i miejscami burz. Zjawiska na ogół będą słabe lub umiarkowane. Komórki będą w większości wbudowane w większe strefy opadów i na ogół wyizolowane. Na południowym- wschodzie suma opadów deszczu może być znaczna, prowadząc do lokalnych szkód.

Reklama

Prognoza burzowa – Całość prognozy: Prognoza burzowa na 5.07.2022 – Mapa burzowa – gdzie jest burza? | Sieć Obserwatorów Burz (obserwatorzy.info)

prognoza burzowa, prognoza burzowa

>>>Sprawdź aktualną sytuację burzową.<<<

Aplikacja nowcastingowa

Zawsze warto mieć na telefonie specjalną aplikację, która śledzi wyładowania atmosferyczne. Jedną z takich aplikacji, którą możemy polecić, jest Monitor Burz. Możecie ją pobrać na swój telefon z Androidem (wersja na ios jest w trakcie przygotowania).

Reklama

Monitor Burz – Aplikacje w Google Play

Najważniejszą z funkcji jest ustawienie alarmu dla określonego obszaru, w którym mogą pojawić się wyładowania. Ustawiamy sobie na przykład odległość 50 km od naszej pozycji. W momencie, kiedy pojawią się wyładowania na obszarze 50 km od nas, aplikacja zaalarmuje nas sygnałem dźwiękowym oraz odpowiednim monitem na ekranie telefonu.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aktualna prognoza pogody

komunikat pogodowy,
Reklama