Przejdź do treści

Prognoza burzowa na 05.08.2022 oraz noc 05/06.08.2022 – Sieci Obserwatorów Burz

Prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz

W piątek z zachodu na wschód wędrować będzie front chłodny z poprzedzającą go linią zbieżności wiatru. W obszarze linii konwergencji może się także wytworzyć płytka zatoka niżowa, bądź nawet krótkotrwały, płytki niż. Pozwoli to na powstanie znacznej skrętności wiatru wraz z poziomymi uskokami w dolnej i środkowej troposferze. Ponad to wysoki kontrast termiczny, połączony z podwyższoną wilgotnością powietrza i znacznymi zasobami wilgoci w większości troposfery pozwolą na rozwój dość silnych burz, niosących miejscami nawalne opady deszczu i grad

Reklama

Prognoza burzowa – Całość prognozy: Prognoza burzowa na 5.08.2022 i noc z 5/6.08.2022 – Mapa burzowa – gdzie jest burza? | Sieć Obserwatorów Burz (obserwatorzy.info)

prognoza burzowa, prognoza burzowa

>>>Sprawdź aktualną sytuację burzową.<<<

Aplikacja nowcastingowa

Zawsze warto mieć na telefonie specjalną aplikację, która śledzi wyładowania atmosferyczne. Jedną z takich aplikacji, którą możemy polecić, jest Monitor Burz. Możecie ją pobrać na swój telefon z Androidem (wersja na ios jest w trakcie przygotowania).

Reklama

Monitor Burz – Aplikacje w Google Play

Najważniejszą z funkcji jest ustawienie alarmu dla określonego obszaru, w którym mogą pojawić się wyładowania. Ustawiamy sobie na przykład odległość 50 km od naszej pozycji. W momencie, kiedy pojawią się wyładowania na obszarze 50 km od nas, aplikacja zaalarmuje nas sygnałem dźwiękowym oraz odpowiednim monitem na ekranie telefonu.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aktualna prognoza pogody

komunikat pogodowy,
Reklama