Przejdź do treści

Prognoza burzowa na 1.07.2022 i noc z 1/2.07.2022. MOŻLIWA NIEBEZPIECZNA SYTUACJA POGODOWA

Prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz

Wiele wskazuje na to, że pierwszy dzień lipca będzie apogeum burzowej aury nad Polską. Już od godzin rannych w pasie zachodniej i centralnej części kraju pojawiać się mogą silne burze, których szczyt aktywności przypadnie na popołudnie i wczesny wieczór. Polska będzie w piątek w zasięgu dynamicznego, chłodnego frontu atmosferycznego, który zbliżać się będzie znad Niemiec. Poprzedzać go będzie linia zbieżności wiatru na której powstać ma wtórny ośrodek niskiego ciśnienia.

Reklama

System początkowo sprowadzi porcję wilgotnego, upalnego powietrza z pomocą wyżu znad północno-zachodniej Rosji, po czym wyprze on owe powietrze chłodną masą znad Morza Północnego. Podczas gdy na Mazowszu, Lubelszczyźnie czy Podkarpaciu termometry wskażą aż 34-35 stopni, to na krańcach zachodnich zanotujemy zaledwie 18-22 kreski na plusie. Już sam kontrast termiczny sprawić może, że nad znaczną częścią kraju burze będą gwałtowne. Dodatkowa obecność wspomnianego niżu z linią zbieżności, oraz niestabilne, wilgotne powietrze nad centralną i zachodnią Polską, dodadzą paliwa prognozowanym układom.

Prognoza burzowa – Całość prognozy: Prognoza burzowa na 1.07.2022 i noc z 1/2.07.2022 – Mapa burzowa – gdzie jest burza? | Sieć Obserwatorów Burz (obserwatorzy.info)

Prognoza burzowa

>>>Sprawdź aktualną sytuację burzową.<<<

Aplikacja nowcastingowa

Reklama

Zawsze warto mieć na telefonie specjalną aplikację, która śledzi wyładowania atmosferyczne. Jedną z takich aplikacji, którą możemy polecić, jest Monitor Burz. Możecie ją pobrać na swój telefon z Androidem (wersja na ios jest w trakcie przygotowania).

Monitor Burz – Aplikacje w Google Play

Najważniejszą z funkcji jest ustawienie alarmu dla określonego obszaru, w którym mogą pojawić się wyładowania. Ustawiamy sobie na przykład odległość 50 km od naszej pozycji. W momencie, kiedy pojawią się wyładowania na obszarze 50 km od nas, aplikacja zaalarmuje nas sygnałem dźwiękowym oraz odpowiednim monitem na ekranie telefonu.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aktualna prognoza pogody

komunikat pogodowy,
Reklama