Przejdź do treści

Prognoza burzowa na 14.08.2022 – Sieci Obserwatorów Burz

Prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz

Niedziela będzie kolejnym dniem podczas którego na Polską pojawią się burze. Napływ czarnomorskiej masy powietrza zawierającej dużą ilość wilgoci ponownie przyniesie dość liczny i intensywny rozwój burz, niosących punktowo silne opady deszczu. W większości będą to niezorganizowane, niemal izolowane komórki pochodzenia konwekcyjnego. Nie będą one gwałtowne co do ogółu, jednak kilka z nich (zwłaszcza tych o charakterze superkomórek burzowych, których powstanie jest prawdopodobne) może być dość silna. 

Reklama

Prognoza burzowa – Całość prognozy: Prognoza burzowa na 14.08.2022 – Mapa burzowa – gdzie jest burza? | Sieć Obserwatorów Burz (obserwatorzy.info)

Prognoza burzowa

>>>Sprawdź aktualną sytuację burzową.<<<

Aplikacja nowcastingowa

Zawsze warto mieć na telefonie specjalną aplikację, która śledzi wyładowania atmosferyczne. Jedną z takich aplikacji, którą możemy polecić, jest Monitor Burz. Możecie ją pobrać na swój telefon z Androidem (wersja na ios jest w trakcie przygotowania).

Reklama

Monitor Burz – Aplikacje w Google Play

Najważniejszą z funkcji jest ustawienie alarmu dla określonego obszaru, w którym mogą pojawić się wyładowania. Ustawiamy sobie na przykład odległość 50 km od naszej pozycji. W momencie, kiedy pojawią się wyładowania na obszarze 50 km od nas, aplikacja zaalarmuje nas sygnałem dźwiękowym oraz odpowiednim monitem na ekranie telefonu.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aktualna prognoza pogody

komunikat pogodowy,
Reklama