Przejdź do treści

Prognoza burzowa na 23.07.2022 i noc 23/24.07.2022 – Sieci Obserwatorów Burz

Prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz

W sobotę przez Polskę wędrować będzie linia zbieżności wiatru, związana z niżem znad Finlandii. Dodatkowo we wschodniej części kraju zaznaczać się będzie powoli oddalający się pofalowany front atmosferyczny, objęty zatoką niskiego ciśnienia z wtórnym ośrodkiem nad Słowacją. Napływająca z północnego zachodu i zachodu, chłodniejsza masa powietrza polarnomorskiego, będzie stopniowo wypierać zalegające nad południową i wschodnią częścią kraju, powietrze zwrotnikowe. Dynamiczna wymiana mas powietrza, w połączeniu ze znaczną wilgocią, oraz środowiskiem obniżonego ciśnienia, zbieżności wiatru i ogólnej niestabilności troposfery, doprowadzą do rozwoju burz nad znaczną częścią Polski. 

Reklama

Prognoza burzowa – Całość prognozy: Prognoza burzowa na 23.07.2022 i noc 23/24.07.2022 – Mapa burzowa – gdzie jest burza? | Sieć Obserwatorów Burz (obserwatorzy.info)

prognoza burzowa, prognoza burzowa

>>>Sprawdź aktualną sytuację burzową.<<<

Aplikacja nowcastingowa

Zawsze warto mieć na telefonie specjalną aplikację, która śledzi wyładowania atmosferyczne. Jedną z takich aplikacji, którą możemy polecić, jest Monitor Burz. Możecie ją pobrać na swój telefon z Androidem (wersja na ios jest w trakcie przygotowania).

Reklama

Monitor Burz – Aplikacje w Google Play

Najważniejszą z funkcji jest ustawienie alarmu dla określonego obszaru, w którym mogą pojawić się wyładowania. Ustawiamy sobie na przykład odległość 50 km od naszej pozycji. W momencie, kiedy pojawią się wyładowania na obszarze 50 km od nas, aplikacja zaalarmuje nas sygnałem dźwiękowym oraz odpowiednim monitem na ekranie telefonu.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aktualna prognoza pogody

komunikat pogodowy,
Reklama