Przejdź do treści

Prognoza burzowa na 24.08.2022 – Sieć Obserwatorów Burz

Prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz

W środę wschodnia i centralna część kraju w dalszym ciągu znajdować się będą pod wpływem ciepłej, niestabilnej i zasobnej w wilgoć masy powietrza znad Morza Czarnego. Ze jej napływ odpowiadają ośrodek niżowy usytuowany po wschodniej części Półwyspu Bałkańskiego oraz wyż znad kontynentalnej części Rosji. Dodatkowo w południowo-zachodniej Polsce ulokuje się płytki niż z ciepłym frontem atmosferycznym. Za jego linią formować się mogą komórki konwekcyjne z opadami deszczu i miejscami wyładowaniami. 

Reklama

Prognoza burzowa – Całość prognozy: https://obserwatorzy.info/prognoza-burzowa-na-24-08-2022/

Prognoza burzowa

>>>Sprawdź aktualną sytuację burzową.<<<

Aplikacja nowcastingowa

Zawsze warto mieć na telefonie specjalną aplikację, która śledzi wyładowania atmosferyczne. Jedną z takich aplikacji, którą możemy polecić, jest Monitor Burz. Możecie ją pobrać na swój telefon z Androidem (wersja na ios jest w trakcie przygotowania).

Reklama

Monitor Burz – Aplikacje w Google Play

Najważniejszą z funkcji jest ustawienie alarmu dla określonego obszaru, w którym mogą pojawić się wyładowania. Ustawiamy sobie na przykład odległość 50 km od naszej pozycji. W momencie, kiedy pojawią się wyładowania na obszarze 50 km od nas, aplikacja zaalarmuje nas sygnałem dźwiękowym oraz odpowiednim monitem na ekranie telefonu.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aktualna prognoza pogody

komunikat pogodowy,
Reklama