Przejdź do treści

Prognoza burzowa na 27.08.2022 – Sieć Obserwatorów Burz

Prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz

W sobotę, zachodnia i południowo-zachodnia część kraju zacznie stopniowo dostawać się pod wpływ chłodnego frontu atmosferycznego, czego efektem będzie wzrost zachmurzenia i powolne wypieranie masy powietrza zwrotnikowego starego przez powietrze polarnomorskie. Bezpośrednio przed strefą frontu dojdzie do rozwoju płytkiego układu niżowego, co doprowadzi do powstania zafalowania na froncie. To w efekcie doprowadzi do ponownego rozwoju komórek konwekcyjnych, w tym burzowych w zachodniej części kraju. Prognozowane jest wystąpienie umiarkowanych wartości energii potencjalnej dostępnej konwekcyjnie.

Reklama

Prognoza burzowa – Całość prognozy: Prognoza burzowa na 27.08.2022 – Mapa burzowa – gdzie jest burza? | Sieć Obserwatorów Burz (obserwatorzy.info)

Prognoza burzowa, Prognoza burzowa

>>>Sprawdź aktualną sytuację burzową.<<<

Aplikacja nowcastingowa

Zawsze warto mieć na telefonie specjalną aplikację, która śledzi wyładowania atmosferyczne. Jedną z takich aplikacji, którą możemy polecić, jest Monitor Burz. Możecie ją pobrać na swój telefon z Androidem (wersja na ios jest w trakcie przygotowania).

Reklama

Monitor Burz – Aplikacje w Google Play

Najważniejszą z funkcji jest ustawienie alarmu dla określonego obszaru, w którym mogą pojawić się wyładowania. Ustawiamy sobie na przykład odległość 50 km od naszej pozycji. W momencie, kiedy pojawią się wyładowania na obszarze 50 km od nas, aplikacja zaalarmuje nas sygnałem dźwiękowym oraz odpowiednim monitem na ekranie telefonu.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aktualna prognoza pogody

komunikat pogodowy,
Reklama