Przejdź do treści

Prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz na 01.06.2022

Prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz

W środę przez Polskę przemieszczać się będzie zatoka niskiego ciśnienia. Jej centrum znajdzie się nad północnymi rejonami kraju. Towarzyszyć jej będzie chłodny front atmosferyczny, w którego zasięgu dojdzie do inicjacji licznych komórek opadowych, a także zjawisk burzowych. Część z nich będzie silniejszych oraz lepiej zorganizowanych, głównie na północy i północnym wschodzie kraju. Początkowo burz spodziewamy się na przemieszczającym się we wschodniej części kraju froncie atmosferycznym. 

Reklama

Całość prognozy: Prognoza burzowa na 1.06.2022 – Mapa burzowa – gdzie jest burza? | Sieć Obserwatorów Burz (obserwatorzy.info)

Prognoza burzowa

>>>Sprawdź aktualną sytuację burzową.<<<

Aplikacja nowcastingowa

Zawsze warto mieć na telefonie specjalną aplikację, która śledzi wyładowania atmosferyczne. Jedną z takich aplikacji, którą możemy polecić, jest Monitor Burz. Możecie ją pobrać na swój telefon z Androidem (wersja na ios jest w trakcie przygotowania).

Reklama

Monitor Burz – Aplikacje w Google Play

Najważniejszą z funkcji jest ustawienie alarmu dla określonego obszaru, w którym mogą pojawić się wyładowania. Ustawiamy sobie na przykład odległość 50 km od naszej pozycji. W momencie, kiedy pojawią się wyładowania na obszarze 50 km od nas, aplikacja zaalarmuje nas sygnałem dźwiękowym oraz odpowiednim monitem na ekranie telefonu.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aktualna prognoza pogody

komunikat pogodowy,
Reklama