Przejdź do treści

Prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz na 07.06.2022

Prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz

We wtorek ponownie nad Polską pojawią się burze. Za sprawą niżu znad Danii i systemu frontów rozpostartego pomiędzy południową Skandynawią a północą Włoch, czeka nas napływ dość ciepłego i niestabilnego powietrza, w którym już przed południem mogą zacząć tworzyć się wyizolowane burze. Główna aktywność zjawisk przypadnie na godziny popołudniowe i wieczorne, choć pojedyncze komórki mogą przetrwać przez większą część nocy, a w obrębie frontu formować się także po zachodzie słońca. Na ogół burze przemieszczać się będą z południowego zachodu na północny wschód. 

Reklama

Całość prognozy: Prognoza burzowa na 7.06.2022 – Mapa burzowa – gdzie jest burza? | Sieć Obserwatorów Burz (obserwatorzy.info)

Prognoza burzowa

>>>Sprawdź aktualną sytuację burzową.<<<

Aplikacja nowcastingowa

Zawsze warto mieć na telefonie specjalną aplikację, która śledzi wyładowania atmosferyczne. Jedną z takich aplikacji, którą możemy polecić, jest Monitor Burz. Możecie ją pobrać na swój telefon z Androidem (wersja na ios jest w trakcie przygotowania).

Reklama

Monitor Burz – Aplikacje w Google Play

Najważniejszą z funkcji jest ustawienie alarmu dla określonego obszaru, w którym mogą pojawić się wyładowania. Ustawiamy sobie na przykład odległość 50 km od naszej pozycji. W momencie, kiedy pojawią się wyładowania na obszarze 50 km od nas, aplikacja zaalarmuje nas sygnałem dźwiękowym oraz odpowiednim monitem na ekranie telefonu.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aktualna prognoza pogody

komunikat pogodowy,
Reklama