Przejdź do treści

Prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz na 08.06.2022

Prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz

W środę nie odpoczniemy od burz. Polska nadal znajdować się będzie pod wpływem układu niskiego ciśnienia i związanego z nim pofalowanego frontu atmosferycznego. Napływać będzie ciepłe, niestabilne i zasobne w wilgoć powietrze. W połączeniu z korzystnymi do rozwoju konwekcji parametrami ponownie pojawią się burze, także dość dobrze uwodnione. W przypadku przechodzenia jednej burzy za drugą nad tym samym miejscem, może dojść do powstania lokalnych zalań i podtopień. 

Reklama

Całość prognozy: Prognoza burzowa na 8.06.2022 – Mapa burzowa – gdzie jest burza? | Sieć Obserwatorów Burz (obserwatorzy.info)

Prognoza burzowa

>>>Sprawdź aktualną sytuację burzową.<<<

Aplikacja nowcastingowa

Zawsze warto mieć na telefonie specjalną aplikację, która śledzi wyładowania atmosferyczne. Jedną z takich aplikacji, którą możemy polecić, jest Monitor Burz. Możecie ją pobrać na swój telefon z Androidem (wersja na ios jest w trakcie przygotowania).

Reklama

Monitor Burz – Aplikacje w Google Play

Najważniejszą z funkcji jest ustawienie alarmu dla określonego obszaru, w którym mogą pojawić się wyładowania. Ustawiamy sobie na przykład odległość 50 km od naszej pozycji. W momencie, kiedy pojawią się wyładowania na obszarze 50 km od nas, aplikacja zaalarmuje nas sygnałem dźwiękowym oraz odpowiednim monitem na ekranie telefonu.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aktualna prognoza pogody

komunikat pogodowy,
Reklama