Przejdź do treści

Prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz na 19.06.2022 – AKTUALIZACJA

Prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz

W niedzielę na północy Polski zacznie się zaznaczać pofalowany front atmosferyczny. Główna aktywność burzowa powinna się znajdować nad Bałtykiem, jednak możliwe, że burze wystąpią także nad lądem. Powstałe komórki konwekcyjne nie będą gwałtowne, jednak mogą przynieść miejscami silniejszy opad deszczu czy grad. Pierwsze mogą się pojawić już wczesnym rankiem. Niewielka szansa na pojawienie się opadów i przelotnych burz będzie też miała miejsce nieco bardziej w głąb kraju. Sytuacja nie jest jednak jednoznaczna i pewna – wiele zależy od umiejscowienia samego frontu atmosferycznego.

Prognoza burzowa – Całość prognozy: Prognoza burzowa na 19.06.2022 – Mapa burzowa – gdzie jest burza? | Sieć Obserwatorów Burz (obserwatorzy.info)

Prognoza burzowa, Prognoza burzowa

>>>Sprawdź aktualną sytuację burzową.<<<

Aplikacja nowcastingowa

Zawsze warto mieć na telefonie specjalną aplikację, która śledzi wyładowania atmosferyczne. Jedną z takich aplikacji, którą możemy polecić, jest Monitor Burz. Możecie ją pobrać na swój telefon z Androidem (wersja na ios jest w trakcie przygotowania).

Monitor Burz – Aplikacje w Google Play

Najważniejszą z funkcji jest ustawienie alarmu dla określonego obszaru, w którym mogą pojawić się wyładowania. Ustawiamy sobie na przykład odległość 50 km od naszej pozycji. W momencie, kiedy pojawią się wyładowania na obszarze 50 km od nas, aplikacja zaalarmuje nas sygnałem dźwiękowym oraz odpowiednim monitem na ekranie telefonu.

Doceniasz naszą pracę? Możesz nas wesprzeć bez rejestracji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aktualna prognoza pogody

komunikat pogodowy,