Przejdź do treści

Prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz na 20.05.2022 i noc z 20/21.05.2022

Reklama

Prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz

W nocy z piątku na sobotę (20/21.05) czeka nas pierwszy, gwałtowny incydent burzowy w ciepłej połowie roku. Za sprawą niżu, który powstanie w piątek w godzinach rannych powstanie nad Belgią, czeka nas w wielu miejscach burzowa i niebezpieczna noc. Lokalnie grzmieć może jednak już od rana. Po przejściu w nocy z czwartku na piątek (19/20.05) niżu nad północnym Bałtykiem, oraz frontu chłodnego z poprzedzającą go linią zbieżności wiatru, ponownie zacznie napływać do Polski gorące, zasobne w wilgoć i niestabilne powietrze. Układ, który w nocy przejdzie przez Bałtyk oddali się na wschód, dając miejsce kolejnemu niżowi...

Całość prognozy: Prognoza burzowa na 20.05.2022 i noc z 20/21.05.2022 – Mapa burzowa – gdzie jest burza? | Sieć Obserwatorów Burz (obserwatorzy.info)

Prognoza burzowa

>>>Sprawdź aktualną sytuację burzową.<<<

Reklama

Aplikacja nowcastingowa

Zawsze warto mieć na telefonie specjalną aplikację, która śledzi wyładowania atmosferyczne. Jedną z takich aplikacji, którą możemy polecić, jest Monitor Burz. Możecie ją pobrać na swój telefon z Androidem (wersja na ios jest w trakcie przygotowania).

Monitor Burz – Aplikacje w Google Play

Najważniejszą z funkcji jest ustawienie alarmu dla określonego obszaru, w którym mogą pojawić się wyładowania. Ustawiamy sobie na przykład odległość 50 km od naszej pozycji. W momencie, kiedy pojawią się wyładowania na obszarze 50 km od nas, aplikacja zaalarmuje nas sygnałem dźwiękowym oraz odpowiednim monitem na ekranie telefonu.

Doceniasz naszą pracę? Możesz nas wesprzeć bez rejestracji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aktualna prognoza pogody

komunikat pogodowy,
Reklama