Przejdź do treści

Prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz na 24.05.2022

Prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz

Po krótkiej przerwie, we wtorek ponownie może zagrzmieć. Największe szanse na burze będą mieli mieszkańcy zachodu kraju. Odpowiadać za to będzie przemieszczający się z zachodu na wschód system frontów atmosferycznych. Pierwsze wyładowania możliwe będą już od godzin południowych, ale największa szansa na ich wystąpienie oraz największe natężenie pojawi się po południu i wieczorem. Głównym zagrożeniem będą punktowe, intensywne opady deszczu, a także grad. Nie wykluczone, że pojawią się także superkomórki burzowe. Burze będą mogły się łączyć w większe struktury konwekcyjne. Aktywność burz będzie spadać wieczorem, jednak grzmieć będzie mogło także w nocy...

Reklama

Całość prognozy: Prognoza burzowa na 24.05.2022 – Mapa burzowa – gdzie jest burza? | Sieć Obserwatorów Burz (obserwatorzy.info)

prognoza burzowa, prognoza burzowa,sieci obserwatorów burz

>>>Sprawdź aktualną sytuację burzową.<<<

Aplikacja nowcastingowa

Zawsze warto mieć na telefonie specjalną aplikację, która śledzi wyładowania atmosferyczne. Jedną z takich aplikacji, którą możemy polecić, jest Monitor Burz. Możecie ją pobrać na swój telefon z Androidem (wersja na ios jest w trakcie przygotowania).

Reklama

Monitor Burz – Aplikacje w Google Play

Najważniejszą z funkcji jest ustawienie alarmu dla określonego obszaru, w którym mogą pojawić się wyładowania. Ustawiamy sobie na przykład odległość 50 km od naszej pozycji. W momencie, kiedy pojawią się wyładowania na obszarze 50 km od nas, aplikacja zaalarmuje nas sygnałem dźwiękowym oraz odpowiednim monitem na ekranie telefonu.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aktualna prognoza pogody

komunikat pogodowy,
Reklama