Przejdź do treści

Prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz na 30.05.2022

Prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz

Na początku nowego tygodnia, pogodę nadal będzie kształtować układ niskiego ciśnienia z północy Europy. W ciągu dnia rozwijać się będą liczne, izolowane komórki konwekcyjne. Podobnie jak w poprzednich dniach, część z nich będzie miała potencjał do generowania wyładowań atmosferycznych. Ze względu na słabe prognozowane warunki kinematyczne, będą one na ogół słabe, ale powolne. Część z nich może mieć charakter niemal stacjonarny.

Reklama

Całość prognozy: Prognoza burzowa na 30.05.2022 – Mapa burzowa – gdzie jest burza? | Sieć Obserwatorów Burz (obserwatorzy.info)

prognoza burzowa, prognoza burzowa

>>>Sprawdź aktualną sytuację burzową.<<<

Aplikacja nowcastingowa

Zawsze warto mieć na telefonie specjalną aplikację, która śledzi wyładowania atmosferyczne. Jedną z takich aplikacji, którą możemy polecić, jest Monitor Burz. Możecie ją pobrać na swój telefon z Androidem (wersja na ios jest w trakcie przygotowania).

Reklama

Monitor Burz – Aplikacje w Google Play

Najważniejszą z funkcji jest ustawienie alarmu dla określonego obszaru, w którym mogą pojawić się wyładowania. Ustawiamy sobie na przykład odległość 50 km od naszej pozycji. W momencie, kiedy pojawią się wyładowania na obszarze 50 km od nas, aplikacja zaalarmuje nas sygnałem dźwiękowym oraz odpowiednim monitem na ekranie telefonu.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aktualna prognoza pogody

komunikat pogodowy,
Reklama