Przejdź do treści

Prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz na 9.06.2022 i noc z 9/10.06.2022

Prognoza burzowa Sieci Obserwatorów Burz

W czwartek pozostaniemy w zasięgu płytkiego niżu i pofalowanego frontu atmosferycznego. Dodatkowo pojawiać się będą lokalne linie zbieżności, które poprawiać będą warunki kinematyczne. Linia frontu przebiegać będzie z północy na południe w pasie centralnej Polski, sam niż z kolei w południe czasu urzędowego (14:00 czasu polskiego) znajdzie się nad południowo-wschodnią częścią kraju. Kolejne niże ulokowane będą wówczas nad Serbią i Danią, powodując dalsze zamieszanie pogodowe.

Reklama

Napływać nad nasz kraj nadal będzie niestabilna i dość ciepła, oraz zasobna w wilgoć masa powietrza. W takim środowisku ponownie formować się będą burze, niosące znaczne ilości opadów deszczu. Komórki będą liczne i w wielu przypadkach powiązane ze sobą w układy, także training storms, czyli niosące długotrwałe opady związane z burzami wędrującymi jedna za drugą. Pierwsze burze pojawić się mogą jeszcze przed południem, ostatnie zanikną w nocy. Szczytu aktywności elektrycznej spodziewamy się w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Całość prognozy: Prognoza burzowa na 9.06.2022 i noc z 9/10.06.2022 – Mapa burzowa – gdzie jest burza? | Sieć Obserwatorów Burz (obserwatorzy.info)

Prognoza burzowa

>>>Sprawdź aktualną sytuację burzową.<<<

Aplikacja nowcastingowa

Reklama

Zawsze warto mieć na telefonie specjalną aplikację, która śledzi wyładowania atmosferyczne. Jedną z takich aplikacji, którą możemy polecić, jest Monitor Burz. Możecie ją pobrać na swój telefon z Androidem (wersja na ios jest w trakcie przygotowania).

Monitor Burz – Aplikacje w Google Play

Najważniejszą z funkcji jest ustawienie alarmu dla określonego obszaru, w którym mogą pojawić się wyładowania. Ustawiamy sobie na przykład odległość 50 km od naszej pozycji. W momencie, kiedy pojawią się wyładowania na obszarze 50 km od nas, aplikacja zaalarmuje nas sygnałem dźwiękowym oraz odpowiednim monitem na ekranie telefonu.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aktualna prognoza pogody

komunikat pogodowy,
Reklama