Przejdź do treści

Prognoza na Air Show Radom okiem Jarosława Turały. 27.08

Prognoza na Air Show Radom okiem Jarosława Turały. 27.08

Jeśli byliście wczoraj oraz w piątek na pokazach, mała prośba – dajcie znać, czy w ogóle chociaż trochę sprawdziła się ta prognoza. To bardzo ważna informacja dla mnie i nie bójcie się absolutnie pisać negatywnych rzeczy.

Zanim dojdziemy do meritum, to słyszałem, że działy się tam dantejskie sceny. Nie było mnie tam, ale mam wiadomości z pierwszej ręki, że w pełnym słońcu ludzie po wodę stali około półtorej godziny, że nabierali wodę do butelek z kurtyn wodnych!!!! albo ze zlewów przy toi toiach. Nie wierzę w to po prostu….

SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Polska znajduje się w odziaływaniu pofalowanego frontu atmosferycznego z tendencją do falowania, który znajduje się nad zachodnią częścią kraju. Tymczasem na wschodzie kraju jeszcze mamy odchodzący układ mezoskalowy, z opadami deszczu i burzami.

Reklama

Pogoda na niedzielę

Początkowo zachmurzenie małe i umiarkowane z szacowanym pokryciem nieba 0 8 – 2/8 w skali oktantowej o szacowanej podstawie 400 m/ 3000-4100 m. AGL – Stratocumulus stratoformis / Altocumulus perlucidus stratiformis / Cirrus spissatus / fibratus (bez szacowania podsstawy) . Opady do południa nie powinny wystąpić. Jeszcze przed południem jest szansa na przetrwanie większej ilości przejaśnień, jednak nie jest wykluczone pojawienie się większej ilości niskiej chmury o podstawie 300 – 500 m. AGL (Cumulus mediocris – Stratocumulus cumulogenitus). W drugiej części dnia trochę przejaśnień, ale zachmurzenie nadal powinno kształtować się w zakresie 3/8 – 5/8 – z tym, że najniższe mogą mieć podstawę z zakresu 300 – 500 m. AGL – Stratocumulus cumulogenitus / Cumulus mediocris / congestus.Już po południem zachmurzenie powinno (ale wcale nie musi tak być) osiągnąć zakres 1/8 – 3/8, ale jak się zachowa strefa frontu, można śledzić jedynie na skanach obrazu satelitarnego. W słonecznych chwilach nadal bardzo duszno i to pomimo iż na termometrach nie powinno być 30 stopni. Tak więc znów może się okazać, że będzie problem z nawodnieniem się. Maksymalnie na termometrach 25-26 stopni. Wiatr przyziemny nieznaczący. Na wysokości 600m AGL poryw do 30 km/h zachodni.

Życzę wszystkim przebywającym udanej zabawy i wspaniałych zdjęć Muszę przyznać, że jest to jedna z najtrudniejszych prognoz 😃. Ciekawe, czy w ogóle się sprawdzi 😃.

Opracował: Jarosław Turała

Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama