Przejdź do treści

Pogoda na wtorek 12.10.2021

Pogoda na wtorek.
Ostatnie dni to panowanie wyżu nad Polską. Wyż nam trochę „zgnił” przez co w wielu miejscach pojawiały się mgły. W dzień temperatury były całkiem przyjemne, natomiast nocami szczególnie na wschodzie temperatury spadały poniżej zera. Dziś na niebie panowały chmury pierzaste Cirrus. Z biegiem czasu postępowały chmury piętra średniego. Na zachodzie padał deszcz związany z frontem chłodnym. Ten przechodzi przez nasz kraj.

Reklama

Jaka będzie pogoda we wtorek?

Sprawdźmy poniżej.


Sytuacja synoptyczna

Reklama

We wtorek Polska znajdować się będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia. Związany z nią front atmosferyczny będzie wędrował dalej z północnego zachodu kraju na południowy wschód a za nim napływać będzie chłodna masa powietrza w północy Europy. Na samej linii frontu jak i za frontem będą postępowały opady deszczu.

Pogoda na wtorek – Zachmurzenie i opady

W większości kraju zachmurzenie duże bądź całkowite. Możliwe przejaśnienia. W wielu miejscach wystąpią opady deszczu o charakterze konwekcyjnym. Będą przelotne i miejscami intensywne. Parasole przydadzą się niemal w całym kraju.

Pogoda na wtorek

Burze

We wtorek możliwe są pojedyncze wyładowania związane z konwekcją wewnątrz masową. Obszar w którym mogą wystąpić to zachodnia Polska. Najobfitsza konwekcja nastąpi na wybrzeżu. Trudno jednak wyprognozować dokładnie miejsce pojawienia się krótkotrwałej burzy.

Temperatura

Reklama

Z pewnością można odczuć wymianę mas powietrza. Będzie nadal chłodno ale już nie powinno być mroźnych nocy w najbliższym czasie.

Nad ranem najchłodniej w woj. Podlaskim bo 2 stopnie. Im dalej na zachód tym cieplej. Do 8 stopni na krańcach zachodnich.
W dzień temperatury od 8 do 10 stopni.

Pogoda na wtorek

Wiatr

Słaby. Maksymalne porywy do 30km/h.

Reklama

Inne wiadomości

Prognozy naszych partnerów


pogoda na wtorek, pogoda na wtorek

Prognoza Sieci Obserwatorów Burz

Kliknij link poniżej i wybierz prognozę dla aktualnego dnia.

CZYTAJ DALEJ
pogoda na wtorek, pogoda na wtorek

Prognoza „Sorry. Taki mamy klimat

Kliknij link poniżej i wybierz prognozę dla aktualnego dnia.

CZYTAJ DALEJKliknij i przeczytaj jak zachować się podczas upału

Źródło map: https://meteologix.com

Reklama