Przejdź do treści

Prognoza pogody na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – 29 stycznia 2023.

Prognoza pogody na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – 29 stycznia 2023.

Reklama

Jak ten czas leci. Jeszcze nie tak dawno witaliśmy nowy rok, a to już mamy koniec stycznia. Przede mną, jak i przed Wami kolejna, radosna impreza jaką jest szczere pomaganie. Tym razem walczymy z uogólnioną zbyt silą reakcją na zakażenie organizmu – SEPSĄ.

Prognoza pogody, Prognoza pogody,Finał,Wielkiej Orkiestry
https://zwierciadlo.pl/

Finał WOŚP. Wstępna prognoza pogody na niedzielę.

Wstępnie prognoza widzi same uśmiechy oraz serca rozgrzane do iście letnich / tropikalnych temperatur. Z zachmurzeniem również nie będzie problemu. Moc wzruszeń i stała chęć do bicia kolejnego rekordu sprawią, że pogoda nie będzie nam w niczym przeszkadzać. Na niebie pojawią się gwiazdy, a światełko do nieba dotrze tam, gdzie jeszcze nigdy nie dotarło i tylko Wy Będziecie wiedzieć, tak naprawdę – Gdzie…

SYRUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Reklama

– Polska znajduje się w obszarze podwyższonego ciśnienia. W zasadzie można powiedzieć (napisać), że jesteśmy w oddziaływaniu układu wysokiego ciśnienia ośrodków z centrum nad Atlantykiem oraz Rosją.

Jutro dość szybko zacznie obniżać się ciśnienie i wzrastać będzie powoli gradient poziomy ciśnienia atmosferycznego, co przełoży się na nieco silniejsze porywy wiatru. Dodatkowo nastąpi zmiana jego kierunku na zachodni. Odważniej więc zostanie „uruchomiona” cyrkulacja strefowa. Jutro także od północnego zachodu pojawi się strefa frontu z opadami. Będzie napływać wilgotne powietrze pochodzenia polarnomorskiego.

29.01.2023r – NIEDZIELA

Zachmurzenie duże / całkowite na przeważającym obszarze kraju. Jedynie na krańcach południowych oraz południowo zachodnich zachmurzenia może wcale nie być. Na północy – Przede wszystkim Pomorze oraz Pomorze Zachodnie zw opadach śniegu lub deszczu ze śniegiem i deszczu, który lokalnie niestety może marznąć i powodować gołoledź.

Reklama

W miarę upływu dnia marznące opady mogą pojawić się również na Kujawach oraz w Wielkopolsce oraz na Warmii i Mazurach. Na Mazowszu, w Lubuskim oraz lokalnie na ziemi łódzkiej oraz w Wielkopolsce (południowa część) opady śniegu o charakterze przelotnym. Do wieczora powinno padać również nad województwami południowymi wykluczając Podkarpackie i Małopolskie.

Co ciekawe do południa nad południową częścią kraju wystąpić mogą gorące przejaśnienia. Temperatura od -4 / -2 na południu oraz na ścianie wschodniej, przez -2 / 0 w Świętokrzyskim, -1 / 1 nad resztą kraju poza Pomorzem i Pomorzem Zachodnim – Tam od 2 do nawet 4 / 5 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Nieco mocniej będzie wiał nad morzem, gdzie porywy mogą sięgać 50 – 55 km/h.
Ciśnienie 1017 – 1028 hPa i będzie spadać.

To jak? Idziemy po kolejny rekord? „Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. również „gra” do końca świata 🙂

Reklama

WOŚP / WOŚP Zgierz / Burzowo.info / Pogoda i klimat – Łowcy Burz Paweł i Marta Błaszkowscy / Miasto Zgierz / Marek Brzeziński – Polish Storm Chaser / Jesteś wodą / Jurek Owsiak /

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama