Przejdź do treści

Prognoza pogody synoptyka ICM UW na niedzielę i noc z niedzieli na poniedziałek

Prognoza pogody synoptyka ICM UW na piątek i noc z piątku na sobotę

Zapraszamy na stronę ICM UW: https://www.meteo.pl/

Wczoraj

Podobnie jak wczoraj i minionych dniach dzisiaj towarzyszyć nam nadal będzie gorąca i upalna aura, z małym lub umiarkowanym zachmurzeniem, okresowo wzrastającym od zachodu do dużego, w godzinach popołudniowych i w nocy we wschodnich i południowo wschodnich regionach kraju mogą pojawić się opady przelotne i burze. Miniona noc tylko na zachodzie miała cechy „nocy tropikalnej”, na pozostałym obszarze kraju temperatura była o kilka stopni niższa od 20°C: w dzień jednak szybko wzrośnie do 26-28°C na północy i 29-31°C na pozostałym obszarze Słaby lub umiarkowany wiatr powieje z kierunków zachodnich z odchyleniem na północ, w zależności od aktualnego położenia frontu.

Prognozy modelu UM

Reklama

Nad północą kontynentu panuje od wielu dni wyż z centrum nad Zatoka Botnicką, obejmując swoim zasięgiem również Bałkany i Morze Śródziemne. Z niżem nad północnym Atlantykiem i Szkocją związany jest front chłodny, przebiegający od Skanii, przez Bałtyk i zachodnie Pomorze i dalej wzdłuż północnych wybrzeży kontynentu na zachód. Jego aktualne położenie możemy obserwować na zdjęciach satelitarnych pl.sat24.com/pl/eu/visual i zobrazowań radarowych https://www.eumetnet.eu/activities… W miarę przemieszczania się frontu na wschód, obserwować będziemy wzrost zachmurzenia, a w godzinach popołudniowych i wieczornych na wschodzie rozwój konwekcji termicznej, aż do wystąpienia przelotnych opadów i burz o umiarkowanej intensywności. Aktualne położenie frontu i związanych z nim opadów i burz możemy obserwować na mapach radarowych z systemu POLRAD https://awiacja.imgw.pl/mapy-radarowe/ .

prognoza pogody, prognoza pogody
https://charts.ecmwf.int/products/medium-z500-t850?base_time=202308191200&projection=opencharts_europe&valid_time=202308200600

Pogoda w kolejne dni

Prognozy tak naszych, jak tez i innych modeli pokazują, że w pierwszej połowie nadchodzącego tygodnia będzie nieco chłodnej, odetchniemy od upałów, lecz nadal będzie gorąco z temperatura rzędu 26-28°C. W drugiej połowie tygodnia i powrócą upały i burze a w weekend ponownie chłodniej.

Prognozy tak naszych, jak tez i innych modeli pokazują, że w pierwszej połowie nadchodzącego tygodnia będzie nieco chłodnej, odetchniemy od upałów, lecz nadal będzie gorąco z temperatura rzędu 26-28°C. W drugiej połowie tygodnia i powrócą upały i burze a w weekend ponownie chłodniej.

Opracowanie:

Reklama

Ryszard Klejnowski 20 sierpnia, niedziela, 232 dzień 2023 roku: 7:20

Treści zawarte w komentarzu synoptycznym mogą zawierać prywatne, niezależne opinie synoptyków, w związku z czym nie prezentują one oficjalnego stanowiska ICM UW. Wszelkie pytania i uwagi odnośnie komentarzy synoptycznych prosimy kierować bezpośrednio do ich autorów.

Aktualna prognoza wideo Pawła i Marty Błaszkowskich

YouTube player

Doceniasz naszą pracę? Możesz nas wesprzeć bez rejestracji

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama