Przejdź do treści

Prognoza temperatur na majówkę. Bardzo ciepło. Na zachodzie powyżej 25 °C

Załamanie pogody. Intensywne OPADY DESZCZU I ŚNIEGU w środę i czwartek. Prognoza na wtorek

Ocieplenie

Obserwujemy powolne zakończenie okresu z brzydką pogodą i niskimi temperaturami a z każdym kolejnym dniem temperatury zaczną rosnąć. Na podstawie wyliczeń różnych modeli numerycznych możemy już wstępnie sprawdzić, jaka będzie pogoda na majówkę z całkiem dużą pewnością.

1 maja

Po dosyć przyjemnej i nocy, gdzie temperatury w wielu miejscach Polski będą osiągały 10 do 12°C, w dzień bardzo szybko temperatury w całym kraju wzrosną powyżej 20°C. Najcieplej będzie w Polsce zachodniej, tam szczególnie w województwie lubuskim do 25 bądź nawet 26°C. Na pozostałym obszarze od 22 do 24°C na wybrzeżu od 10 do 14°C.

2 maja

Reklama

Noc będzie bardzo przyjemna i temperatury nie spadną poniżej 10°C, a w 2 maja bardzo szybko zaczną wzrastać. Około godziny 8:00 rano powinno być już w wielu miejscach kraju nawet 16°C.

2 maja znów z bardzo wysokimi temperaturami. W województwach zachodnich, a w szczególności w województwie lubuskim i dolnośląskim temperatury powyżej 25°C, na pozostałym obszarze od 22 do 24°C.

3 maja

Reklama

Noc będzie bardzo przyjemna i temperatury nie spadną poniżej 10°C, a 3 maja bardzo szybko zaczną wzrastać około godziny 8:00 rano powinno być już w wielu miejscach kraju, nawet 16°C.

W dzień temperatury bardzo szybko wzrosną powyżej 20°C. W wielu miejscach Polski od 22 do 24°C, jedynie na wybrzeżu chłodniej od 10 do 14°C.

Dokładna prognoza na majówkę w filmie

Dokładniejsze omówienie i analiza wyliczeń na naszym kanale.

YouTube player

Nasz artykuł przeczytasz też w aplikacji
MONITOR BURZ na ANDROIDA IOS


Reklama

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama