Przejdź do treści

Prognozowane ostrzeżenia IMGW na nadchodzący tydzień. Ostrzeżenia II stopnia przed silnym wiatrem dla zachodu Polski – Aktualizacja (22.01)

Prognozowane ostrzeżenia IMGW na nadchodzący tydzień.

Bardzo silny wiatr od czwartku nad Polską.

Reklama

Jak wiecie z naszych poprzednich artykułów oraz artykułów innych stron: w tym tygodniu będziemy mierzyli się z bardzo silnymi porywami wiatru. Najmocniej wiać będzie w środę 24 stycznia. Związane będzie to z bardzo głębokim niżem, który znajdować się będzie nad Morzem Bałtyckim. Ale to zostawmy na inny temat, a dziś przyjrzyjmy się pierwszym wstępnym prognozom ostrzeżeń wydanym przez IMGW.

Prognozowane ostrzeżenia.

Oczywiście brać należy pod uwagę to, że to są wstępne i pierwsze prognozy ostrzeżeń, a oznacza to tyle, że one na pewno będą jeszcze modyfikowane. Przyjrzyjmy się jednak, jak widzi to w tym momencie IMGW.

Reklama

Drugi stopień zagrożenia przed silnym wiatrem oznacza porywy wiatru o prędkości od 90 do 115 km/h bądź silny wiatr o średniej prędkości od 70 do 85 km/h. Drugi stopień jest prognozowany dla północno-zachodnich obszarów Polski.

Natomiast pierwszy stopień oznacza porywy wiatru o prędkości od 70 do 90 km/h lub silny wiatr o prędkości średniej 55 do 70 km/h. Prognoza pierwszego stopnia zagrożenia obejmowałaby pozostałą Polskę.

METEO IMGW-PIB: mapy dynamiczne

Prognozowane ostrzeżenia IMGW na nadchodzący tydzień. Ostrzeżenia II stopnia przed silnym wiatrem dla zachodu Polski., Prognozowane ostrzeżenia IMGW na nadchodzący tydzień. Ostrzeżenia II stopnia przed silnym wiatrem dla zachodu Polski.
Reklama

Omówienie Video

YouTube player

Nasz artykuł przeczytasz też w aplikacji
MONITOR BURZ na ANDROIDA IOS


Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama