Przejdź do treści

PRZYMROZKI w Polsce w nocy z soboty na niedzielę. Lokalnie do -3 st. C. Prognoza na noc.

PRZYMROZKI w Polsce w nocy z soboty na niedzielę. Lokalnie do -3 st. C! Prognoza na noc.

W piątek z północy przemieszczał się przez Polskę front atmosferyczny chłodny. Za frontem napłynęło chłodniejsze powietrze znad Atlantyku. To wraz z rozpogodzeniami będzie powodowało przymrozki w wielu miejscach polski. Sprawdzimy, gdzie będą największe.

Przymrozki – noc z piątku na sobotę

Reklama

Przy gruncie temperatury w nocy z piątku na sobotę sadły poniżej zera około godziny 1:00 w nocy. Najzimniej było między godziną 3:00 a 5:00 nad ranem. A najzimniejsze miejsca to województwo zachodniopomorskie, pomorskie oraz kujawsko pomorskie, tam lokalnie do -4°C. Przymrozki również pojawiły się w województwie warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, łódzkim, świętokrzyskim oraz dolnośląskim. Tam od -1 do -2°C. Na pozostałym obszarze temperatury delikatnie powyżej zera.

Poniżej dane IMGW temperatury na wysokości 5 cm z nocy z piątku na sobotę.

YouTube player

Przymrozki – noc z soboty na niedzielę

Noc z soboty na niedzielę będzie niewiele cieplejsza. Również najzimniej będzie w Polsce północno-zachodniej, tam od -2 do 0°C i szczególnie w godzinach porannych, czyli od godziny 3:00 do 5:00 nad ranem. Podobne temperatury w województwie dolnośląskim, małopolskim. Na pozostałym obszarze trochę cieplej. Ale też nie możemy wykluczyć wystąpienia przymrozków.

przymrozki, przymrozki

Kolejne noce

Reklama

Po zimnych weekendowych nocach nastąpi poprawa temperatury, w nocy zaczną wzrastać i już przymrozki nie powinny się pojawiać w najbliższym czasie.

Doceniasz naszą pracę? Możesz nas wesprzeć bez rejestracji

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama