Przejdź do treści

PRZYMROZKI w Polsce w weekend 2-4.06. Lokalnie do -5 st. C! Prognoza na noc.

PRZYMROZKI w Polsce w weekend 2-4.06. Lokalnie do -5 st. C! Prognoza na noc.

Reklama

W piątek z północy przemieszczał się przez Polskę front atmosferyczny chłodny. Za frontem napłynęło chłodniejsze powietrze znad Atlantyku. To wraz z rozpogodzeniami będzie powodowało przymrozki w wielu miejscach polski. Sprawdzimy, gdzie jak będą największe.

Przymrozki – noc z piątku na sobotę

Przy gruncie temperatury w nocy z piątku na sobotę spadną poniżej zera około godziny 1:00 w nocy. Najzimniej będzie między godziną 3:00 a 5:00 nad ranem. A najzimniejsze miejsca to województwo zachodniopomorskie, pomorskie oraz kujawsko pomorskie, tam lokalnie do -4°C. Przymrozki również pojawią się w województwie warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, łódzkim, świętokrzyskim oraz dolnośląskim. Tam od -1 do -2°C. Na pozostałym obszarze temperatury delikatnie powyżej zera, ale nie możemy wykluczyć, że tam również pojawią się lokalnie przymrozki.

przymrozki, przymrozki

Przymrozki – noc z soboty na niedzielę

Reklama

Noc z soboty na niedzielę będzie niewiele w cieplejsza. Również najzimniej będzie w Polsce północno-zachodniej, tam od -2 do 0°C i szczególnie w godzinach porannych, czyli od godziny 3:00 do 5:00 nad ranem. Podobne temperatury w województwie dolnośląskim, małopolskim. Na pozostałym obszarze trochę cieplej. Ale też nie możemy wykluczyć wystąpienia przymrozków.

YouTube player

Kolejne noce

Po zimnych weekendowych nocach nastąpi poprawa temperatury, w nocy zaczną wzrastać i już przymrozki nie powinny się pojawiać w najbliższym czasie.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama