Przejdź do treści

Raport burzowy: Burze i silne opady deszczu 23.08.2022

Reklama

Raport burzowy: Burze i silne opady deszczu 23.08.2022

>> Gdzie jest burza? Radar burzowy. Mapa burzowa Polski. <<

Strona autora: https://www.facebook.com/Polska24nadobe

Reklama

[23.08.2022, godz. 17:30] +AKTYWNE BURZE NAD ŚRODKOWO-PÓŁNOCNĄ POLSKĄ+

➡Groźna sytuacja panuje obecnie we fragmentach województw kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i pomorskiego, gdzie mamy do czynienia z rozległą strefą mocno uwodnionych burz. Niosą one ulewne opady deszczu, na trasie których wysoce prawdopodobne są lokalne podtopienia❗ Lokalnie niewykluczony też niewielki grad grad i silny wiatr. do 60-80 km/h porywach. Strefa burzowa powoli przemieszcza się w kierunku północno-zachodnim, w okolice #starogardgdanski.

➡Prócz północy, aktywne burze notujemy także, chociażby w Beskidzie Niskim, na Ziemi Świętokrzyskiej, czy pograniczu Mazowsza i Ziemi Łódzkiej (w okolicy Nowego Miasta nad Pilicą). Niosą one w szczególności silne opady deszczu i również wędrują na północny zachód. Uważajcie na siebie i raportujcie, jak wygląda sytuacja u Was, pozdrawiamy 🙂

Grafiki: daneradarowe.pl / Blitzortung.org

NIEBEZPIECZNA SYTUACJA BURZOWA NAD POLSKĄ [23.08.2022, godz. 16:30]

⚡Nad Polską w dalszym ciągu notujemy liczne, aktywne burze. Grzmi na Warmii, Kujawach, Ziemi Świętokrzyskiej, a także w części Mazowsza i Ziemi Łódzkiej. Najgroźniejsza sytuacja panuje w północno-wschodniej części woj. kujawsko-pomorskiego i południowo-zachodniej części warmińsko-mazurskiego, gdzie burze są szczególnie aktywne elektrycznie i łączą się w rozległe klastry. Niosą one obfite opady deszczu mogące doprowadzać do zalań i podtopień❗❗ Lokalnie możliwy grad / silny wiatr. Trajektoria burz bez zmian – przemieszczają się one na północ / północny zachód (niebawem obejmą m. in. Pomorze).

Na grafice widzimy aktualny obraz satelitarny Polski. W pasie od woj. świętokrzyskiego po Warmię widoczne chmury burzowe Cb cap, rozwijające się w zasięgu linii zbieżności wiatru. Na północnym wschodzie kraju czyste niebo, a na zachodzie zachmurzenie frontowe St/Ns/Sc.

Uważajcie na siebie i raportujcie, jak wygląda sytuacja u Was. Pozdrawiamy.

Źródło grafiki: sat24.com + oprac. własne

Reklama

[23.08.2022, godz. 15:00]

Burz nad Polską przybywa. Przechodzą one aktualnie nad województwami: kujawsko-pomorskim, łódzkim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim i świętokrzyskim. Najgroźniejsza sytuacja panuje w pasie od Lubienia Kujawskiego, przez #Włocławek po Nieszawę (Kujawy), gdzie dwie bardzo aktywne, mocno uwodnione burze przechodzą jedna za drugą, niosąc bardzo obfite opady. Gwałtownie konwekcja zachodzi też na południowym zachodzie woj. warmińsko-mazurskiego, gdzie powstające komórki burzowe, prócz obfitego deszczu i wyładowań, nieść mogą też grad.

Burze przemieszczają się obecnie niezbyt szybko w kierunkach północnych. W najbliższym czasie może ich jeszcze przybywać. Uważajcie na siebie i raportujcie, pozdrawiamy 🙂

Źródło grafiki: awiacja.imgw.pl

[23.08.2022, godz. 13:15]

⚡Nad Polską „nieśmiało” postępuje rozwój dzisiejszych zjawisk burzowych. Grzmi aktualnie w woj. podkarpackim, łódzkim oraz na pograniczu wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Burze na ogół niosą głównie silne opady deszczu i niezbyt liczne wyładowania, przemieszczają się na północ/północny wschód. Zwiększoną aktywnością cechuje się burza położona na północ od Łodzi, w okolicy Piątku, która niesie szczególnie intensywne opady deszczu, liczniejsze wyładowania i prawdopodobnie też silne podmuchy wiatru. Na czele burzy wędruje efektowny wał szkwałowy, przemieszcza się ona w stronę Kutna / Żychlina / Gostynina.

⚡W najbliższych godzinach burz będzie przybywać, zwłaszcza na linii zbieżności wiatru rozciągającej się od Małopolski po Pomorze (grafika nr1). Uważajcie i śledźcie na bieżąco rozwój sytuacji, pozdrawiamy Was 🙂

Grafiki: awiacja.imgw.pl / daneradarowe.pl / blitzortung.org

Reklama

[23.08.2022, 10:54]

➡️Burze na chwilę obecną zakończyły swoją #działalność. Słabo grzmieć może jeszcze jedynie na zachód od #Łódź oraz na północ od #Opole. Po zjawiskach burzowych pozostały jeszcze #opady, które słabną.

Źródło grafiki: sieć wykrywania wyładowań atm. #blitzortung

Doceniasz naszą pracę? Możesz nas wesprzeć bez rejestracji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama