Przejdź do treści

Raport burzowy: Konwekcja i burze na falującym froncie chłodnym 19/20.06.2022

Raport burzowy – 19/20.06.2022

>> Gdzie jest burza? Radar burzowy. Mapa burzowa Polski. <<

20.06. 09:20 – Wejście układu burzowego znad Niemiec

Znad Niemiec wchodzi do Polski układ burzowy, który w tej chwili jest dosyć słaby. Jednak szybko może się zreorganizować i zyskać na sile. Za nim podążają dwa kolejne układy burzowe.

Reklama

Od południowego zachodu tworzą się burze w dużych ilościach. Niektóre z nich już są nad woj. dolnośląskim. Tam też notujemy opady gradu.

Raport burzowy, Raport burzowy

19.06 21:20 – Degradacja układu liniowego

Układ liniowy zaczyna słabnąć i się degradować. Nie oznacza to jednak, że nie niesie ze sobą nadal zagrożeń. Lokalnie porywy wiatru prostoliniowego osiągają 85 km/h. W woj. warmińsko-mazurskim pojawiło się gradobicie. Zagrożone są miejscowości Pieniężno i Górowo Iławieckie.

Raport burzowy, Raport burzowy

19.06 19:50 – Układ liniowy nad Polską

Reklama

Nad Polską mamy układ liniowy przemieszczający się z zachodu na wschód z odchyleniem na północ Polski. Detektory mówią o nawalnych opadach deszczu i lokalnie drobnym gradzie. Na czele układu notujemy chmury szelfowe.

Układ w tym momencie przemieszcza się nad woj. kujawsko-opomorskie, pomorskie, wielkopolskie. W najbliższym czasie będzie przybierać na sile.

Raport burzowy, Raport burzowy

19.06 17:30 – Powstają dwie strefy burz

NA strefach zbieżności w okolicach frontu chłodnego bardzo szybko powstają dwie strefy burz. Lokalnie burze są bardzo elektryczne. Burze szybko organizują się w układy liniowe. NA ich drodze pojawić się może silny wiatr oraz silne, ale krótkotrwałe opady deszczu.

Raport burzowy
Windy: Satelita

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Reklama

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama