Przejdź do treści

Raport burzowy: Konwekcja i burze na linii zbieżności 28.06.2022 i noc 28/29.06.2022

Reklama

Konwekcja i burze na linii zbieżności 28.06.2022 i noc 28/29.06.2022

>> Gdzie jest burza? Radar burzowy. Mapa burzowa Polski. <<

Reklama

28.06. 18:00 – przechwycona burza nad Łowiczem

Udało nam się przechwycić piękną komórkę burzową. Przyniosła ulewne opady deszczu.

raport burzowy, raport burzowy

28.06. 15:00 – system wielokomórkowy w Polsce centralnej

raport burzowy, raport burzowy
Reklama

28.06. 12:00 – burze na południu Polski

Inicjacja konwekcji na południu Polski ⚡
Burze na północy i częściowo w centrum kraju straciły już na sile i praktycznie nie wykazują aktywności elektrycznej oprócz burzy z okolic Torunia, gdzie nadal pada kilka wyładowań. Za to na południu kraju rozwijają się pasma konwekcyjne. Ciekawie wygląda sytuacja na granicz Opolszczyzny i Górnego Śląska, gdzie występuje burza, która jest bardzo elektryczna i występują z niej obfite opady deszczu. Grzmi również na południu Śląska a także konwekcja powoli rusza w Małopolsce co widać na drugiej fotografii skanu radarowego IMGW. Aktywna elektrycznie burza znajduje się na południe od Wadowic i kieruje się na północ i północny- wschód. W dalszych godzinach spodziewamy się nasilenia i liczebności zjawisk burzowych nad naszym krajem. Na pewno nadal będzie grzmiało na południu a także w centrum i na północy kraju.

Sebastian.G

28.06. 11:00 – intensyfikacja zjawisk burzowych

Dynamiczna sytuacja burzowa nad Polską ⚡
Aktualnie najsilniejsze burze występują na południe od Bydgoszczy i na północ/północny wschód od Poznania. Burza ta charakteryzuje się dużą odbiciowością radarową co sugeruje występowanie intensywnych opadów deszczu wraz z silniejszymi porywami wiatru. Szybkość przemieszczania się burz jest dość powolna i burze kierują się na północ z odchyleniem na północny- wschód. Grzmi również w województwie Opolskim, gdzie burza ułożyła się liniowa względem linii zbieżności wiatru. Ponadto burze występują w Łódzkim, Pomorskim i jeszcze do niedawna w Zachodniopomorskim. W najbliższych godzinach spodziewamy się intensyfikacji zjawisk nad naszym krajem i najsilniejsze powinny być one dalej na wschód w centrum naszego kraju oraz na południu.

Sebastian.G

Reklama

28.06. 07:00 – Wejście układu burzowego znad Niemiec

Strefa burz na linii zbieżności rozwija się bardzo szybko. Konwekcja wręcz wybucha. Czekamy na rozwój sytuacji w Bydgoszczy.

raport burzowy, raport burzowy

Doceniasz naszą pracę? Możesz nas wesprzeć bez rejestracji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama