Przejdź do treści

Raport burzowy: Silne opady deszczu i burze 05.07.2022 i noc 5/6.07.2022

Raport burzowy: Silne opady deszczu i burze 05.07.2022 i noc 5/6.07.2022

>> Gdzie jest burza? Radar burzowy. Mapa burzowa Polski. <<

05.07.2022 18:00 – Burze na krańcach południowowschodnich.

Większość burz opuściła nasz kraj. W tym momencie znajdują się dwie komórki burzowe w okolicach Ustrzyk Górnych oraz Zubeńska. Kierują się na północ. Uwaga w górach!

05.07.2022 16:00

Reklama

Aktualnie najsilniejsza burza a dokładniej burza superkomórkowa znajduje się w okolicach Przemyśla. Występują tam bardzo intensywne opady deszczu i opady drobnego gradu (wynika to z raportów użytkowników) Tempo przemieszczania się burzy jest bardzo wolne co tylko potęguje sumy opadowe na południu i południowym- wschodzie województwa Podkarpackiego.

Słaba burza występuje również na południe od Warszawy, lecz ona nie stanowi takiego zagrożenia jak ta z PDK. Ponadto umiarkowane/silne opady deszczu występują na ten moment na Górnym Śląsku, w Świętokrzyskim oraz częściowo również w Małopolskim, Opolskim i Lubelskim. Przez następne 12-16 godzin nadal spodziewamy się bardzo intensywnych opadów na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu oraz w Świętokrzyskimi i Lubelskim. Maksymalne sumy opadowe powinny wynosić 30-60 mm deszczu a na niektórych obszarach naszego kraju przekraczać te wartości.

Reklama

Sebastian.G

raport burzowy, raport burzowy

01.07.22 12:00 – Budowa strefy opadowej

Zgodnie z przewidywaniami od samego rana w Polsce występują opady deszczu. Strefa opadów głównie obejmuje południe, południowy wschód oraz wschód kraju, jednak opady mogą dziś występować praktycznie na terenie całej Polski. Najwięcej deszczu ma spaść w Lubuskim, Małopolskim, a trochę mniejsze sumy opadów wystąpią w województwie Świętokrzyskim, Podkarpackim, Śląskim i Łódzkim. Na południowym wschodzie prognozowane są opady deszczu lokalnie dochodzące do 50mm. Nie wykluczone jest również pojawianie się pojedynczych komórek burzowych, które będą potęgowały sumę występujących opadów. Towarzyszyć mogą im porywy wiatru dochodzące nawet do 70km/h.

Grafika: Meteologix

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Reklama

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama