Przejdź do treści

Nowe samochody skute lodem po tym jak transportowiec przepłynął przez silną burzę lodową.

Samochody marki Nissan transportowane do Rosji zostały skute lodem gdy statek je transportujący przepłynął przez silną burzę lodową w drodze do Rosji. Temperatury spadły do -19 stopni Celsjusza.

samochody skute lodem, samochody skute lodem
Fot. Youri Smityuk

Burza lodowa na Morzu Japońskim

Reklama

Partia japońskich samochodów utknęła na burcie statku podczas silnej burzy lodowej w drodze do Rosji. Samochody skute lodem zostały uszkodzone na tyle, że mogą być teraz używane tylko jako dawcy części. Wszystkiemu winna jest burza lodowa, która na Morzu Japońskim skuła cały statek lodem o grubości kilku centymetrów.

samochody skute lodem, samochody skute lodem
Fot. Youri Smityuk

Temperatury spadły do minus 19 °C przy silnym wietrze na morzu, gdzie fale rozpryskiwały się na pokład i zamarzały, skuwając pokład i samochody na nim będące lodem. W niektórych przypadkach lód podczas gwałtownego zamarzania powodował pękanie okien, co prowadziło do uszkodzeń wewnątrz samochodów.

samochody skute lodem, samochody skute lodem
Źródło: Reuters

Transport mimo ostrzeżeń

Reklama

Po dotarciu do portu docelowego dostawa była zaskoczeniem dla Wszystkich we Władywostoku. Stała się ona obiektem fotografów. Skute lodem pojazdy zostały podniesione ze statku towarowego we Władywostoku, podczas gdy inne, w tym Nissany, są nadal oblodzone na pokładzie statku. Jeden ze świadków powiedział: „To kompletny koszmar, okropny. To już nie są samochody, ale śmieci”. Inny napisał: „Będą teraz przydatne tylko dla części samochodowych”.

samochody skute lodem, samochody skute lodem
Źródło: https://www.rte.ie/

Statek zmierzał mimo ostrzeżeń meteorologicznych do Rosji, aby dostarczyć pojazdy, w tym wiele samochodów elektrycznych, przed wzrostem taryf na początku 2022 roku. Strona Vesti-Primorye donosi: „Jak mówią handlowcy samochodowi, przewoźnicy spieszyli się z dostarczeniem ładunku do Rosji przed wzrostem ceł na import pojazdów elektrycznych”. Raporty mówią, że prócz Nissanów, Toyota i Honda również były na pokładzie.

samochody skute lodem, samochody skute lodem
Źródło: Reuters

Zniszczenia

Ekspert ds. Pogody Evgney Tishkovets powiedział, że „naiwnością jest mieć nadzieję, że ten cenny ładunek samochodów przetrwa ekstremalne mrozy bez żadnych uszkodzeń”. Dodał: „Zamarznięte samochody zostały dosłownie ściśnięte przez lód. „Są popękane okna… a woda dostała się do wnętrza, niszcząc je „.

Reklama

Ponadto woda morska wewnątrz karoserii powoduje, że samochód będzie rdzewieć szybciej. Woda słona penetrując elementy elektroniczne, niszczy je w bardzo szybkim tempie. Jest to wręcz zabójcze dla układów elektronicznych samochodów elektrycznych.

Inne wiadomości

Reklama