Przejdź do treści

Silne burze na południu Polski. Lokalne, przelotne opady deszczu. Ostrzeżenia IMGW. Pogoda na 25.07.2023

Silne burze na południu Polski. Lokalne, przelotne opady deszczu. Pogoda na 25.07.2023

Reklama

W środę front atmosferyczny chłodny, który przemieszczał się przez Polskę dnia poprzedniego, zafaluje nad Polską południową i południowo-wschodnią i tam będą występować burze. Te lokalnie mogą być dosyć silne.

silne burze, silne burze

Omówienie

Ostatnie 24 godziny były dosyć burzowe, szczególnie w Polsce południowej i południowo wschodniej, gdzie przemieszczał się układ burz, który trwał do późnych godzin nocnych. To była dobra okazja do zrobienia bardzo ładnych zdjęć, szczególnie na południowym wschodzie Polski. Wielu osobom też nie dało to spać. O ile na północy Polski burze dziś już nie powinny występować, o tyle w Polsce południowej, a przede wszystkim południowo wschodniej, będzie to kolejny burzowy dzień, a Wszystko za sprawą za falowania frontu atmosferycznego.

YouTube player

Południowy wschód Polski.

Reklama

Zafalowanie frontu atmosferycznego nad Polską południowo wschodnią objawi się przede wszystkim napływem bardzo ciepłych mas powietrza, które będzie powoli wypierane w kolejnych godzinach przez front chłodny i przed frontem będą tworzyły się lokalne strefy zbieżności, na których również będą tworzyły się burze.

Burze prognozowane są już w godzinach przedpołudniowych, ale największa ich intensywność i siła będzie w godzinach południowych i wieczornych. Możliwe są super komórki burzowe z gradem o średnicy do 3 bądź 4 cm oraz silnymi porywami wiatru, komórki Konwekcyjne oraz super komórki burzowe będą zmierzały w kierunku wschodnim, więc dosyć szybko powinny opuszczać nasz kraj.

Ostrzeżenia IMGW

W związku z powyższym IMGW wydało ostrzeżenia 2 stopnia dla południa województwa lubelskiego, południa i centrum województwa podkarpackiego, południa województwa małopolskiego oraz ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla centrum województwa lubelskiego, północy województwa podkarpackiego, południa i wschodu województwa świętokrzyskiego, centrum województwa małopolskiego i południa województwa śląskiego.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Reklama

Inne wiadomości.

Reklama