Przejdź do treści

Silne burze widoczne w wyliczeniach numerycznych na przyszły weekend.

Silne burze są widoczne w wyliczeniach numerycznych na przyszły weekend. Początek tygodnia zaznaczy się stabilną pogodą. W dzień będzie też przyjemnie ciepło. W nocy jednak pojawią się najpierw na północnym wschodzie, a następnie na wschodzie lokalne przymrozki. Tak będzie do czwartku, kiedy napłynie gorące powietrze z południa.

silne burze

Gorąco w czwartek i piątek

Reklama

Od czwartku zacznie się robić w Polsce bardzo ciepło. Na zachodzie temperatury wzrosną do 26 stopni Celsjusza. Jednak najcieplejszym dniem będzie piątek. Na zachodzie w najcieplejszym momencie dnia temperatury osiągnąć mogą 30 stopni Celsjusza. Niestety ciepło nie zostanie z nami na długo. W sobotę nastąpi gwałtowne wypieranie ciepłej masy powietrza.

Silne burze możliwe w sobotę

W sobotę prognozowane jest przemieszczanie się ośrodka niżowego znad Morza Północnego poprzez Morze Bałtyckie na wschód. Z niżem związany będzie system frontów atmosferycznych. I to dynamiczny front chłodny będzie największym zagrożeniem.

Reklama

Wg. wstępnych wyliczeń wejść on ma nad Polskę nad ranem w sobotę. Już wtedy na froncie tworzyć się będą burze. Front z upływem godzin przemieszczać się będzie przez Polskę na wschód. To nad Polską zachodnią i centralną gradient temperatur będzie największy i tam burze mogą być najsilniejsze.

Silne burze – Wstępne prognozy w ramach ciekawostki

Do soboty został tydzień. To bardzo dużo czasu. Prognozy nie są jeszcze do końca stabilne. Incydent burzowy jest widoczny. Jednak skala jego jeszcze niepewna. Dlatego też traktujmy nasz wpis w ramach ciekawostki.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama