Przejdź do treści

Silne opady mokrego śniegu. Możliwe oblodzenia. Prognoza na noc.

Do Polski wszedł od południowego zachodu niż śródziemnomorski bardzo zasobny w wilgoć. Przynosi on obfite opady mokrego, ciężkiego śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. IMGW wydało ostrzeżenia. Sprawdźmy, jak będzie wyglądać noc.

[bdp_ticker ticker_title=”LIVE” theme_color=”#8c0000″ font_color=”#0a0000″ font_style=”bold” autoplay=”false” limit=”1″ category=”224″]

opady, opady,śniegu,prognoza

Reklama

Prognoza pogody na noc

W tym momencie strefa opadów rozciąga się od południowego zachodu Polski przez Polskę centralną po północny wschód kraju. Związana jest ona z ciepłym wycinkiem pofalowanego frontu związanego z niżem śródziemnomorskim. Centrum niżu znajduje się w okolicach Częstochowy. Wędruje na północny wschód.

W nocy mokry śnieg i śnieg z deszczem będą nadal występować szczególnie w sektorze po lewej stronie czarnej strzałki. W woj. warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, łódzkim, małopolskim, opolskim i śląskim. Deszcz natomiast występować będzie szczególnie w woj. podkarpackim oraz lubelskim.

opady, śniegu, prognoza

Ostrzeżenia IMGW na noc

IMGW wydało ostrzeżenia pogodowe na nadchodzącą noc. Intensywne opady śniegu stopień: 1, związane z silnymi opadami mokrego śniegu. Tam akumulacja śniegu może być największa. Miejscami spaść może do 15 cm białego puchu.

opady, opady,śniegu,prognoza

Reklama

Bardzo trudne warunki na drogach

Już od około dwóch dni modele numeryczne pokazywały scenariusz, który właśnie się spełnia. Był to dobry czas, aby przygotować swoje auta do takiej pogody. W wielu miejscach najpierw padał dziś deszcz, a temperatura oscylowała w granicach 3-4 stopni Celsjusza. Z biegiem czasu, gdy powietrze na odpowiedniej wysokości się ochładzało, pojawił się deszcze ze śniegiem. W wielu miejscach pojawił się śnieg. Z racji takich temperatur śniegu jest ciężki i mokry. Wydatnie ogranicza widoczność. Oblepia koła samochodów, przez co nawet na zimowych oponach trzeba mocno uważać. Tworzy się błoto pośniegowe, które również jest niebezpieczne.

W nocy temperatury miejscami SPADNĄ PONIŻEJ ZERA. Pojawią się oblodzenia i miejscami gołoledź. Stwarzać będą duże zagrożenie dla kierowców. Apelujemy, abyście uważali. Mam nadzieję, że macie odpowiednie opony.

Aktualności Live (poczekaj na załadowanie)

Źródła map: WX ChartsMeteologix.comICM Meteo, IMGW

Reklama