Przejdź do treści

Silne opady śniegu i deszczu w niedzielę. Gołoledź w nocy i nad ranem. Analiza modeli meteo.

Pierwszy niż genueński już za nami. Już w niedzielę jednak nadejdzie kolejny taki niż. Przyniesie on znów obfite opady mokrego, ciężkiego śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. IMGW wydało ostrzeżenia. Sprawdźmy też, jak będzie wyglądać najbliższa noc.

[bdp_ticker ticker_title=”LIVE” theme_color=”#8c0000″ font_color=”#0a0000″ font_style=”bold” autoplay=”false” limit=”1″ category=”224″]

opady śniegu, opady śniegu,deszczu,gołoledź

Reklama

Gołoledź w nocy z soboty na niedzielę

W nocy z soboty na niedzielę temperatury będą oscylować w okolicach zera stopni Celsjusza. Tam, gdzie się wypogodzi, spadną poniżej zera. To spowoduje, że w wielu miejscach pojawią się oblodzenia. Zalegający jeszcze śnieg lub błoto pośniegowe mogą ukrywać warstwę lodu. Uważajcie na siebie.
Przelotne opady śniegu lub śniegu z deszczem możliwe szczególnie na zachodzie i w centrum kraju.

opady sniegu, deszczu, gołoledź

Niż genueński i jego droga do Polski

W niedzielę czeka nas powtórka scenariusza z piątku. Kolejny niż w tym momencie nabiera „mocy” nad Zatoką Genueńską. Przemieszczać się będzie na północny wschód, przynosząc śnieżyce w Alpach. Niż genueński dotrze do południowozachodnich krańców naszego kraju już jutro w godzinach porannych. Również będzie bardzo zasobny w wilgoć.

opady śniegu, opady śniegu,deszczu,gołoledź

Reklama

Niż genueński nad Polską w niedzielę

O ile sama trajektoria przemieszczania się centrum niżu będzie bardzo podobna do tej z piątku, tak już samo rozmieszczenie opadów jest mniej czytelne. I może się różnić od tych, które będziemy prognozować. Podobnie jak w piątek, wyróżniamy dwa sektory tego niżu. Chłodny na północy i zachodzie od centrum. Tam będzie padać mokry i ciężki śnieg oraz deszcz ze śniegiem. Oraz ciepły sektor, w którym pojawią się silne i miejscami ulewne opady deszczu.

Sektor chłodny tym razem będzie przesunięty bardziej na zachód Polski. Przez to śnieg pojawi się bardziej na zachodzie: w woj. lubuskim, dolnośląskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim oraz pomorskim. Im bardziej na południowy wschód od tych województw, tym większa szansa na opady mieszane i deszcz.

Poniżej wyliczenia trzech modeli numerycznych z naszymi opisami. Pogodę aktualną i nadchodzącą możecie śledzić na naszej nowej podstronie (jest jeszcze w fazie testów): POGODA AKTUALNIE

opady śniegu, opady śniegu,deszczu,gołoledź
opady śniegu, opady śniegu,deszczu,gołoledź
opady śniegu, opady śniegu,deszczu,gołoledź

Bardzo trudne warunki na drogach

Znów w wielu miejscach padać będzie mokry śnieg. Wydatnie ograniczać będzie on widoczność. Oblepiać koła samochodów, przez co nawet na zimowych oponach trzeba mocno uważać. Tworzyć się będzie błoto pośniegowe, które również jest niebezpieczne.

W nocy z niedzieli na poniedziałek temperatury miejscami SPADNĄ PONIŻEJ ZERA. Pojawią się oblodzenia i miejscami gołoledź. Stwarzać będą duże zagrożenie dla kierowców. Apelujemy, abyście uważali. Mam nadzieję, że macie odpowiednie opony.

Reklama

Aktualności Live (poczekaj na załadowanie)

Źródła map: WX ChartsMeteologix.comICM Meteo, IMGW

Reklama