Przejdź do treści

Silne porywy wiatru na Wybrzeżu. Lokalnie do 100-110 km/h. Kiedy sytuacja się uspokoi? Nasza analiza

Silne porywy wiatru na Wybrzeżu. Lokalnie do 100-110 km/h. Kiedy sytuacja się uspokoi? Nasza analiza

Reklama

Weekend stał pod znakiem opadów deszczu oraz gwałtownych burz związanych z tworzącym się niżem Zachariasz. Niż ten przemieścił się w kierunku Morza Bałtyckiego i powoli oddala się od naszych granic północnych. Jednocześnie się pogłębiając. Różnica ciśnień wpływa na prędkość wiatru, który na wybrzeżu jest bardzo silny.

silne porywy wiatru, silne porywy wiatru

Bardzo silne porywy wiatru na wybrzeżu.

Najtrudniejsza sytuacja panuje już od poniedziałku na Wybrzeżu. W pasie Wybrzeża w województwie zachodniopomorskim i pomorskim porywy wiatru osiągają w poniedziałek wieczorem od 85 do 95, a lokalnie do 100 km/h. W Darłówku wiatr przekroczył 100 km/h. Na Bałtyku panuje sztorm. Im dalej na południe tym porywy wiatru są słabsze. Na pozostałym obszarze województwo zachodniopomorskiego oraz pomorskiego i z warmińsko mazurskiego wiatr w porywach od 50 do 60, a lokalnie do 70 km/h, w Polsce centralnej od 40 do 55 km/h.

YouTube player

Noc z poniedziałku na wtorek.

Reklama

W nocy nadal najsilniejsze porywy wiatru na Wybrzeżu. Lokalnie wiatr może osiągnąć 110 km na godzinę prędkości. W drugiej części nocy sytuacja zacznie się stabilizować w województwie zachodniopomorskim, a najsilniejsze porywy wiatru wystąpią w województwie pomorskim.

Silne porywy wiatru we wtorek.

We wtorek już od godzin przedpołudniowych, niż zacznie oddalać się w kierunku Szwecji, a następnie Norwegii. W związku z tym prędkość wiatru zacznie spadać. Koło godziny, 12:00, prędkość wiatru będzie osiągała 80 do 85 km na wybrzeżu. W natomiast do wieczora spadnie do 70 km/h.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama