Przejdź do treści

Silne porywy wiatru nocą ze środy na czwartek. Lokalnie do 90 km/h. Prognoza pogody.

Silne porywy wiatru nocą ze środy na czwartek. Lokalnie do 90 km/h. Prognoza pogody.

Wędrówka niżu Oleg przez północną Europę.

Reklama

Nocą ze środy na czwartek nad Bałtykiem przemieszczał się będzie ośrodek niskiego ciśnienia, kierując nad Łotwę. Będzie to ośrodek wielocentryczny. Niż nazwany został Oleg.

Silne porywy wiatru nocą ze środy na czwartek. Prognoza.

silne porywy wiatru, silne porywy wiatru

Nocą ze środy na czwartek kontynuacja złej pogody na terenie całego kraju po głównej strefie opadowej, która przechodziła nocą z wtorku na środę. Przemieszczać się będzie nad Polską północno wschodnią ośrodek niskiego ciśnienia. W jego centrum będzie bezwietrzna pogoda. Jednak po zachodniej i południowej stronie niesie bardzo silne porywy wiatru.

Reklama

Te pojawią się przed północą na północnym zachodzie Polski. Na Wybrzeżu może powiać do 90 km/h. Nad lądem porywy wiatru osłabną do 80 a następnie 70 km/h. Strefa ta wraz z niżem przemieszczać się będzie dosyć szybko na południowy wschód.

Po północy najsilniej wiać będzie na południu Polski. W Sudetach ponad 90 km/h. Na pozostałym wyznaczonym obszarze do 70 km/h.

Zimy brak.

Cyrkulacja zachodnia również spowoduje znów wpompowanie cieplejszych mas powietrza nad Polskę. Zatem nie? Nie, nie możemy liczyć na mrozy całodobowe. Mrozy będą występować przeważnie w nocy jedynie w górach oraz w północno wschodniej Polsce.

Reklama

Inne wiadomości

Reklama