Przejdź do treści

Silne porywy wiatru w środę możliwe burze. Prognoza pogody.

Silne porywy wiatru w środę możliwe burze. Prognoza pogody.

Wędrówka niżu Oleg przez północną Europę.

Reklama

Nocą z wtorku na środę nad Bałtyk przemieszczał się będzie ośrodek niskiego ciśnienia. Będzie to ośrodek wielocentryczny. Niż nazwany został Oleg.

Na wstępie odczujemy kolejny raz spadek ciśnienia, szczególnie w Polsce północnej. Pogorszy nam się samopoczucie. Następnie pogorszy się również pogoda. Pojawią się opady śniegu deszczu ze śniegiem, deszczu oraz silne porywy wiatru. Możliwe również burze.

Opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu przed północą

Reklama

W środę kontynuacja złej pogody na terenie całego kraju po głównej strefie opadowej, która przechodziła nocą z wtorku na środę, w dniu dzisiejszym będą występowały rozproszone opady związane z konwekcją. Będzie padał deszcz, deszcz ze śniegiem bądź krupa śnieżna. Możliwe są nadal wyładowania.

YouTube player

Burze na terenie Polski.

Dziś nie możemy wykluczyć, że praktycznie na całym terytorium Polski mogą rozwinąć się komórki konwekcyjne, z których padną wyładowania. Warto patrzeć w niebo.

Silny wiatr nad Polską.

Nad ranem najsilniej wiało na północnym zachodzie Polski, tam do 80 km/h. Z upływem godzin strefa silnych porywów wiatru będzie przesuwała się nad Polską, południowo zachodnią, a następnie centralną i południową.

Reklama

Tam wiać będzie z prędkością do 60 km/h.

Zimy brak.

Cyrkulacja zachodnia również spowoduje znów wpompowanie cieplejszych mas powietrza nad Polskę. Zatem nie? Nie, nie możemy liczyć na mrozy całodobowe. Mrozy będą występować przeważnie w nocy jedynie w górach oraz w północno wschodniej Polsce.

Inne wiadomości

Reklama