Przejdź do treści

Silniejszy mróz nocą z wtorku na środę i w środę. Kilka słów Jarosława Turały.

Jak już wszyscy przeszliśmy na „Ty”, to Możecie rzucić okiem na prognozowaną temperaturę minimalną, na jutrzejszy poranek.

Reklama

No ale, halo!! Jarek? Dlaczego takie nagłe spadki i to lokalnie grubo poniżej -10 stopni. Weź no nie piernicz, tylko tłumacz się.

Silniejszy mróz nocą z wtorku na środę i w środę.  Kilka słów Jarosława Turały.
Grafika – Juliusz Orlikowski / Skrypt Piotr Djakow

Zapraszamy do odwiedzenia profilu autora na Facebook:

„Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Sytuacja baryczna.

Reklama

No dobrze 🙂. Otóż nadal w niedalekiej odległości od naszego kraju sunie sobie ośrodek niskiego ciśnienia, który już coraz w mniejszym stopniu oddziaływuje na Polskę. Nadal ciepłe wody powierzchniowe Bałtyku oraz chłodna masa powietrze sprawiają, że ciepło śmielej się posuwa w głąb lądu, ale dochodzi do rozwoju konwekcji, co w rezultacie daje intensywniejsze opady, a nawet wyładowania atmosferyczne (tak było wczoraj).

Silniejszy mróz nocą z wtorku na środę i w środę

Tymczasem powoli i sukcesywnie od strony zachodniej Europy zaczniemy dostawać się pod wpływ wyżu, który wielce prawdopodobnie przemieści się nad Rumunię lub nawet nad Węgry. Przyniesie on popołudniowe, wieczorne oraz nocne rozpogodzenia. Moi drodzy. Nadal nad Polskę napływa powietrze pochodzenia arktycznego morskiego.

Podczas ustępowania zachmurzenia niemal natychmiast z dolnej warstwy przyziemnej ciepło zacznie szybko promieniować w górne warstwy. Ponieważ zimniejsze powietrze jest cięższe od cieplejszego, bardzo szybko temperatura zacznie spadać. I właśnie w miejscach, gdzie tych rozpogodzeń będzie najwięcej (czyste niebo również możliwe) będzie najzimniej. Zmiana może być dość drastyczna, dlatego już dziś uczulam, na jutrzejszy „wylot” do pracy .

Reklama

Tak więc na tę chwilę, śnieg (tam, gdzie jest) powinien się utrzymać. Pamiętajcie proszę, że podczas występowania pokrywy śnieżnej należy pomóc braciom ptasim mniejszym. Wysypcie proszę ziarna, uzupełnijcie karmniki i spójrzcie, jak ptićki będą szczęśliwe.

Spokojności i Uważajcie na drogach.

YouTube player

Inne wiadomości

Reklama