Przejdź do treści

Silniejszy mróz nocą z wtorku na środę i w środę. Lokalnie do -17 °C w nocy. Prognoza pogody. IMGW wydało alerty.

Po przejściu niżu, który spowodował dość silne opady śniegu w wielu rejonach Polski, przyjdzie czas na krótki incydent z silniejszym mrozem. Nocą z wtorku na środę na południu i południowym wschodzie temperatury mogą spaść do -17°C.

silniejszy mróz, silniejszy mróz
Reklama

Silniejszy mróz nocą z wtorku na środę i w środę

W wyliczeniach numerycznych widzimy silniejszy mróz na południu i południowym wschodzie Polski we wtorek, nocą z wtorku na środę i w środę. Wyliczenia są zgodne dla większości modeli.

Już we wtorek w godzinach popołudniowych temperatury zaczną mocniej spadać w województwach: śląskim, małopolskim, opolskim, dolnośląskim. W tamtych regionach do północy temperatury mogą spaść lokalnie do -17°C. Im dalej na północ tym mróz słabszy: w centrum i na północy Polski do -6°C.

Najzimniej nad ranem

Najzimniej będzie nad ranem na południowym wschodzie i w centrum Polski: w województwach śląskim, świętokrzyskim, łódzkim, lubelskim i małopolskim temperatury mogą spaść lokalnie do -16°C. Im dalej na północ oraz zachód, tym „cieplej”: -6, – 8°C.

Przed południem po tak silnym mrozie nie będzie już śladu.

Reklama

IMGW wydało ostrzeżenia

IMGW wydało ostrzeżenia na najbliższą noc przed silnymi mrozami o treści: „Prognozuje się miejscami temperaturę minimalną do -17°C. Średnia prędkość wiatru od 5 km/h do 15 km/h.”

Ostrzeżenia wydane dla poniższego obszaru:

Doceniasz naszą pracę? Możesz nas wesprzeć bez rejestracji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości

Reklama