Przejdź do treści

Silniejszy wiatr i opady deszczu na południu i zachodzie Polski w weekend. 14.04-16.04

Silniejszy wiatr i opady deszczu na południu i zachodzie Polski w weekend. 14.04-16.04

Reklama

Jeśli planujesz spędzić weekend na świeżym powietrzu, musisz przygotować się na zróżnicowaną pogodę. W zależności od regionu kraju możesz spodziewać się zarówno słońca, jak i deszczu. Sprawdź, co prognozują synoptycy na najbliższe dni.

Silniejszy wiatr i opady deszczu na południu i zachodzie Polski w weekend. 14.04-16.04

Piątek z deszczem.

W piątek od godzin porannych intensywne opady deszczu będą występować na południowym zachodzie Polski, następnie strefa opadowa do południa rozszerzy swój zasięg o województwo lubuskie oraz część województwa opolskiego. Do wieczora rozpada się również w województwach południowych. Na pozostałym obszarze zachmurzenie średnie do dużego i bez większych opadów.

Reklama

Przed południem w całym kraju wiatr słaby, jednak w godzinach południowych zacznie przyspieszać, szczególnie w Polsce południowej i południowo wschodniej. Tam do 50, a lokalnie w porywach do 60 km/h.

Po całkiem ciepłym poranku temperatury wzrosną i to nawet mocno, szczególnie w pasie od województwa zachodniopomorskiego, po południowy wschód Polski. Tam temperatury od 14 do 16°C, najchłodniej na krańcach południowo zachodnich oraz północno wschodnich, od 8 do 10°C.

YouTube player

Silniejszy wiatr i opady deszczu w sobotę

W sobotę 15 kwietnia pogoda będzie pochmurna z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. W niektórych miejscach pojawią się opady deszczu, zwłaszcza na zachodzie i północy Polski. Temperatura maksymalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza w Polsce północnej do 16 stopni C w pasie południowym.

Reklama

Wiatr będzie umiarkowany. Na północy kraju w porywach może osiągnąć prędkość do 40-60 kilometrów na godzinę. Na pozostałym obszarze od 40-50 km/h.

Pogoda w niedzielę- możliwe burze

W niedzielę 16 kwietnia pogoda będzie podobna do sobotniej. Nadal będzie pochmurno z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Deszcz spadnie w zachodnich i północnych regionach. Za główną strefą opadową będzie działała konwekcja. Poskutkuje to komórkami opadowymi w Polsce centralnej i południowej. Na południowym zachodzie możliwe wiosenne burze.

Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 10 stopni Celsjusza na Podlasiu (pas Polski północnej najchłodniejszy) do 18 stopni C na Podkarpaciu (Polska południowa najcieplejsza). Powieje słaby i umiarkowany północno-wschodni wiatr.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Reklama

Inne wiadomości.

Reklama