Przejdź do treści

Silniejszy wiatr na Wybrzeżu do 85 km/h w sobotę. Bałtycki efekt jeziora. Możliwe burze śnieżne. Niż Yigit nad Polską.

Silniejszy wiatr na Wybrzeżu do 80 km/h w sobotę. Bałtycki efekt jeziora. Możliwe burze śnieżne. Niż Yigit nad Polską.

Niż Yigit

Reklama

W sobotę nad Polską znajdował się będzie niż Yigit. Bardzo szybko przemieszczać się będzie znad Morza Bałtyckiego przez północno wschodnią Polskę, Białoruś w kierunku Rosji. Po jego wschodniej stronie spłynie do Polski chłodne powietrze znad Półwyspu Skandynawskiego. Taka sytuacja powoduje uruchomienie Bałtyckiego efektu jeziora skutkującego śnieżycami, a nawet burzami na północnym zachodzie Polski. Występowałaś też będzie silny wiatr.

W niedzielę niż dalej będzie przemieszczał się w kierunku północno wschodnim, oddalając się od Polski. Po jego odejściu Polska dostanie się pod wpływ podwyższonego ciśnienia.

Reklama

Już w sobotę nad Szkocją umacniać będzie wyż atmosferyczny Hazal. Dominować on będzie nad Wyspami Brytyjskimi do środy. A ciśnienie w jego centrum osiągnie 1040 hektopaskali.

Silniejszy wiatr na Wybrzeżu do 80 km/h w sobotę. Bałtycki efekt jeziora. Możliwe burze śnieżne. Niż Yigit nad Polską.

Silniejszy wiatr w sobotę.

Wiatr na północnym zachodzie Polski wzmagał się już w sobotę nad ranem. Wiatr na północnym zachodzie Polski wzmagał się już w sobotę nad ranem. Do wieczora najsilniejsze porywy występować będą na linii Wybrzeża do 80-85 km/h.

Za oddalającym się niżem atmosferycznym przemieszczać się będzie strefa silniejszych porywów wiatru przez terytorium Polski. W tej strefie porywy maksymalne osiągać będą 65 do 75 km/h. Przed południem strefa ta obejmować będzie Polskę Północną, Zachodnią, a wieczorem obejmie również Polskę północną, centralną i południową.

YouTube player

Opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu w Polsce.

Reklama

Wokół przemieszczającego się ośrodka niskiego ciśnienia wędrować będzie strefa chmur dających opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu.

Do południa na południu oraz w centrum polski opady deszczu, na północnym wschodzie, oraz na północy opady deszczu ze śniegiem.

Wieczorem nastąpi spływ zimnego powietrza z północy. W związku z tym na północy oraz na zachodzie Polski opady deszczu przejdą w opady deszczu ze śniegiem, a następnie śniegu na Wschodzie będzie padał deszcz ze śniegiem. Opady lokalnie będą intensywne. Na drogach zrobi się bardzo ślisko.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Reklama

Inne wiadomości

Reklama