Przejdź do treści

Silny wiatr do 95 km/h w poniedziałek. Intensywne opady śniegu i deszczu. Nadejście niżu Willy. Prognoza pogody.

[smart_post_show id=”15964″]

Reklama

[smart_post_show id=”8450″]

[smart_post_show id=”20490″]

Reklama

Silny wiatr do 95 km/h w poniedziałek. Intensywne opady śniegu i deszczu. Nadejście niżu Willy. Prognoza pogody.

Niż Willy

Po spokojnej niedzieli wraca do Polski silny wiatr. Związany będzie on z niżem Willy, którego fronty atmosferyczne będą przemieszczać się przez Polskę w poniedziałek. Wtedy to sam niż znajdzie się nad Szwecją i kierować się będzie nad Łotwę. System frontów atmosferycznych będzie składał się z frontu okluzji, który przemieszczać się będzie nad Skandynawią. Z frontu ciepłego, który będzie przemieszczać się przez Polskę oraz frontu chłodnego, który przez Polskę będzie się przemieszczał za frontem ciepłym.

YouTube player

Silny wiatr w poniedziałek.

Wiatr będzie się już wzmagać w poniedziałek przed południem. Do południa w na Wybrzeżu wiać będzie już do 95-100 km/h, w północnozachodniej części kraju do 80 km/h a w Polsce centralnej do 70 km/h.

Reklama

Po południu od północnego zachodu przez cały kraj przemieszczać się będzie strefa silnych porywów wiatru. Lokalnie porywy przekroczą 80 km/h. Wieczorem niespokojnie będzie w całej Polsce.

Nocą z poniedziałku na wtorek najsilniejsze porywy na wschodzie i południu Polski. We wtorek nad ranem sytuacja będzie się uspokajać.

Silny wiatr do 95 km/h w poniedziałek. Intensywne opady śniegu i deszczu. Nadejście niżu Willy. Prognoza pogody.

Intensywne opady mokrego śniegu, śniegu z deszczem oraz deszczu.

Już po północy w poniedziałek nad województwo warmińsko mazurskie oraz podlaskie spłyną opady śniegu, a następnie śniegu z deszczem znad Bałtyku. Te opady jednak nie będą intensywne i strefa opadowa bardzo szybko przemieści się za wschodnie granice.

Reklama

Jednocześnie nad ranem od zachodu Polski wkraczać będzie strefa silnych opadów deszczu, związana z ciepłym frontem atmosferycznym. Lokalnie padać będzie intensywnie.

Strefa ta na początku obejmie województwo zachodniopomorskie, następnie lubuskie, pomorskie, kujawsko pomorskie oraz wielkopolskie. Na początku będzie padał deszcz, natomiast im dalej na wschód ten deszcz będzie zmieniał się w opady mieszane, a następnie w opady mokrego śniegu.

Do południa strefa tych opadów obejmie Polskę centralną i wschodnią. Opady mokrego śniegu prognozujemy w województwie warmińsko mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim i podkarpackim.

silny wiatr, silny wiatr,willy

Strefy opadowe – popołudnie.

Reklama

Należy pamiętać, że strefa opadów mokrego śniegu znajdować się będzie na czele frontu atmosferycznego, a więc nad danym punktem podczas przemieszczania się tego frontu wystąpią najpierw opady mokrego śniegu, następnie opady mieszane, a potem opady deszczu.

Do godziny 18:00 strefa opadów śniegu powinna opuścić nasz kraj. Jednak za nią przemieszczać się będą opady mieszane oraz opady deszczu.

IMGW wydało ostrzeżenia

Stopień 2 – Wybrzeże oraz północne powiaty woj. zachodniopomorskiego, oraz pomorskiego.

Reklama

Stopień 1- Pozostałą część Polski.

silny wiatr, silny wiatr,willy

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości

Reklama