Przejdź do treści

Silny wiatr na północnym wschodzie Polski do 80 km/h. Opady śniegu i deszczu. Niż Askan będzie wpływać na pogodę w Polsce w weekend. IMGW wydało ostrzeżenia.

Silny wiatr na północnym wschodzie Polski do 80 km/h. Opady śniegu i deszczu. Niż Askan będzie wpływać na pogodę w Polsce w weekend.

Niż Askan

Reklama

W piątek wyż atmosferyczny odsuwał się od Wielkiej Brytanii i słabł. Klin wysokiego ciśnienia opuszcza Polskę. W międzyczasie nad środkową Szwecją utworzył się niż atmosferyczny, który przemieszcza się w kierunku południowo wschodnim. Jego trajektoria to wschodnie części Estonii, Łotwy, a następnie kierunek: Moskwa.

Już w nocy z piątku na sobotę Polska dostanie się pod wpływ systemu frontów atmosferycznych związanych z tym niżem. Spowoduje to wystąpienie opadów śniegu opadów mieszanych, opadów deszczu oraz silniejszego wiatru na północnym wschodzie Polski.

YouTube player

Silniejszy wiatr w sobotę na północnym wschodzie Polski

Reklama

Wiatr zacznie się wzmagać już nocą z piątku na sobotę. Na północy i w centrum porywy sięgną do 50 km/h. Silniejsze porywy wiatru zaczną wkraczać do Polski wschodniej około godziny 11:00. Na początku silnie zacznie wiać nad Zalewem Wiślanym: tam do 70-80 km/h. W kolejnych godzinach strefa silnych porywów wiatru będzie się przemieszczać przez województwo warmińsko mazurskie, mazowieckie, podlaskie oraz część województwa lubelskiego. Tam lokalnie w porywach do 70 km/h.

Po godzinie 18:00 w sobotę sytuacja zacznie się uspokajać.

Silny wiatr na północnym wschodzie Polski do 80 km/h. Opady śniegu i deszczu. Niż Askan będzie wpływać na pogodę w Polsce w weekend.

IMGW wydało ostrzeżenia.

Przed silnymi porywami wiatru występującymi w sobotę IMGW wydało ostrzeżenia dla następujących województw: północ i wschód województwa pomorskiego, północ i wschód województwa warmińsko mazurskiego oraz województwo podlaskie. Tam przewidywane są porywy wiatru do 70 km/h.

silny wiatr, silny wiatr,opady

Opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu w Polsce.

Reklama

Nocą z piątku na sobotę strefa opadów związana z frontem atm. wkroczy nad Polskę północno wschodnią. Będą występować opady śniegu, śniegu z deszczem i marznącego deszczu. Z upływem godzin strefa będzie się rozbudowywać i przemieszczać na południe.

Rano Będzie obejmować pas od Torunia po Siedlce i Brześć. Występować będą tam opady śniegu. Natomiast na zachodniej części frontu pojawi się strefa opadów deszczu i opadów mieszanych. Przemieszczać się ona będzie przez woj. zachodnie w kierunku południowym.

Do wieczora opady powinny objąć woj. południowe.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Reklama

Inne wiadomości

Reklama