Przejdź do treści

Silny wiatr na Wybrzeżu: do 100 km/h we wtorek. Niż Cornelis nad Polską.

Silny wiatr na Wybrzeżu. Do 100 km/h we wtorek. Niż Cornelis nad Polską.

Niż Cornelis

Reklama

We wtorek nad Polską znajdował się będzie niż Cornelis. Bardzo szybko przemieszczać się będzie znad Szwecji nad Łotwę. Po jego wschodniej stronie spłynie do Polski chłodne powietrze znad Półwyspu Skandynawskiego. Taka sytuacja powoduje uruchomienie Bałtyckiego efektu jeziora skutkującego śnieżycami, a nawet burzami na północnym zachodzie Polski. Występować też będzie silny wiatr.

Silny wiatr na Wybrzeżu: do 100 km/h we wtorek. Niż Cornelis nad Polską.

Silny wiatr we wtorek.

Wiatr na północnym zachodzie Polski wzmagał się już we wtorek nad ranem. Do wieczora najsilniejsze porywy występować będą na linii Wybrzeża do 100 km/h.

Reklama

Za oddalającym się niżem atmosferycznym przemieszczać się będzie strefa silniejszych porywów wiatru przez terytorium Polski. W tej strefie porywy maksymalne osiągać będą do 80 km/h w woj. północnych. Im dalej na południe tym wiatr słabszy. Wieczorem i w nocy z wtorku na środę strefa ta obejmować będzie Polskę północną.

YouTube player

Opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu w Polsce.

Wokół przemieszczającego się ośrodka niskiego ciśnienia wędrować będzie strefa chmur dających opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu.

Do południa strefa opadów deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu obejmie woj. północno zachodnie, a następnie zachodnie.

Reklama

Do wieczora obejmie woj. centralne oraz wschodnie. Na czele frontu będą występować intensywne opady śniegu następnie śniegu z deszczem. Na drogach będzie bardzo niebezpiecznie.

silny wiatr, silny wiatr

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości

Reklama