Przejdź do treści

Silny wiatr na Wybrzeżu. Lokalnie do 90 km/h. IMGW wydało ostrzeżenia. Na Bałtyku sztorm.

Silny wiatr na Wybrzeżu. Lokalnie do 90 km/h. IMGW wydało ostrzeżenia. Na Bałtyku sztorm.

Na pogodę w Polsce ma wpływ wielocentryczny niż Otto znajdujący się nad północą Morza Bałtyckiego.

Niż Otto

Niż Otto powoli przemieszcza się w kierunku wschodnim i w poniedziałek osiągnie północną część Morza Bałtyckiego. Niż po swojej południowej i zachodniej stronie zaciąga bardzo szybko powietrze w kierunku wschodnim. Tam też prędkość wiatru zdecydowanie mocniej wzrasta. Najsilniej wieje w Danii oraz nad basenem Morza Bałtyckiego. Lokalnie w porywach do 90 bądź 95 km/h.

Reklama

Sztorm na Bałtyku

W niedzielę w nocy z niedzieli na poniedziałek, w poniedziałek oraz we wtorek na Bałtyku sztorm, dodatkowo przemieszczać się będą komórki konwekcyjne znad Danii, które lokalnie będą dawały wyładowania atmosferyczne. Podczas przechodzenia komórek konwekcyjnych wiatr jeszcze będzie się nasilał.

Wiatr nad Polską.

Nowy wybrzeżu, szczególnie w województwie zachodniopomorskim oraz Pomorskim. Również bardzo silne porywy wiatru. W niedzielę po południu w oraz w nocy z niedzieli na poniedziałek lokalnie od 70 do 85 km/h w poniedziałek oraz w kolejnych dniach wiatr będzie słabł i osiągać będzie do 70 km/h.

silny wiatr, silny wiatr

Na pozostałym obszarze, czyli w Polsce centralnej oraz południowej spokojniej. I o ile w niedzielę były silniejsze porywy wiatru, szczególnie w Polsce centralnej, gdzie osiągał on do 70 km/h, to w poniedziałek w godzinach południowych popołudniowych również może powiać z prędkością do 60 km/h. Najsłabiej wiatr będzie wiać w Polsce południowej i południowo wschodniej, tam lokalnie do 30 km/h.

Reklama

Prognoza pogody

Doceniasz naszą pracę? Możesz nas wesprzeć bez rejestracji

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości.

Reklama