Przejdź do treści

Silny wiatr powalił budynki i zrywał dachy. Sześć ofiar i dziesiątki rannych. Żywioł uderzył w Turcję.

Bardzo silny wiatr poczynił duże szkody w Stambule i okolicznych miejscowościach. Pomiary wskazywały, że najsilniejsze porywy wiatru przekraczały prędkość 120 km/h. Wiatr zrywał dachy i niszczył budynki. W jego wyniku życie straciło sześć osób, a wiele zostało rannych.

silny wiatr, żywioł, ofiary

Reklama

Burze z silnym wiatrem prostoliniowym wystąpiły w poniedziałek. Internet zalały filmy i zdjęcia świadków zdarzenia. Widać na nich przewrócone samochody, zrywane dachy, upadającą wieżę zegarową, pralkę przesuwaną przez wiatr (!!!) oraz zrywane ocieplenia wieżowców.

Ofiary śmiertelne i wielu rannych

Co najmniej sześć osób zginęło, a dziesiątki innych zostały ranne w poniedziałek po silnych burzach, które nawiedziły największe miasto Turcji, Stambuł oraz okoliczne regiony. Dwie kobiety zginęły w dzielnicach Esenyurt i Sultangazi w Stambule. W prowincji Zonguldak pracownik budowy zginał przygnieciony przez zawalający się mur. Kolejna osoba zmarła w Kocaeli podczas próby wzmocnienia dachu swojego domu. Została porwana wraz z zadaszeniem i rzucona na ziemię.

Reklama

Najbardziej jednak uderzająca jest śmierć kobiety, która zginęła, próbując chronić swojego syna przed spadającym dachem. (Wydarzyło się to również w dzielnicy Esenyurt). Świadkowie opisywali, że w chwili uderzenia porywów wiatru kobieta ochroniła syna swoim ciałem. Na tę dwójkę opadł zerwany z pobliskiego budynku dach. Kobieta zmarła na miejscu. Dziecko trafiło do szpitala. Udało się je uratować.

Silny wiatr przewraca wieżę zegarową.

W dzielnicy Çatalca (niedaleko Stambułu) silny wiatr przewrócił wieżę zegarową. Budowla nie wytrzymała naporu silnego wiatru. Z całą siłą spadła na ulicę. Nikomu na szczęście nic się nie stało. Udało się moment upadku zarejestrować na filmie.

Reklama
Tagi: