Przejdź do treści

Silny wiatr w nadchodzący weekend? Sprawdzamy najnowsze wyliczenia modeli numerycznych.

Silny wiatr w nadchodzący weekend? Sprawdzamy najnowsze wyliczenia modeli numerycznych.

silny wiatr, silny wiatr

Media straszą silnymi wichurami.

Reklama

Dostajemy od Was sygnały, że media już straszą nowymi wichurami. Te mają pojawić się w nadchodzący weekend. Zatem sprawdzamy, jak wygląda sytuacja na nadchodzący weekend według modeli numerycznych.

Wyliczenia modeli numerycznych. GFS

Model ten widzi strefę silnych porywów wiatru w nadchodzący weekend. Najsilniej ma wiać w górach oraz na Wybrzeżu – do 80 km/h. Przez pozostały obszar Polski ma przejść strefa porywów maksymalnych do 65 km/h.

Wyliczenia modeli numerycznych. ECMWF

Reklama

Model ECMWF widz silniejszy wiatr na wybrzeżu oraz w górach. Na wybrzeżu lokalnie wiać może do 65 km/h, a w górach do 80 km/h. W Polsce północnej do 45 km/h. na pozostałym obszarze wiatr słaby.

Wyliczenia modeli numerycznych. ICON EU

Model ten widzi strefę silnych porywów wiatru w nadchodzący weekend. Najsilniej ma wiać w górach (do 100km/h) oraz na Wybrzeżu — do 80 km/h. NA północnym zachodzie ma wiać z prędkością do 75 km/h. NA pozostałym obszarze do 50 km/h.

Silny wiatr w nadchodzący Weekend?

Więc teraz postaramy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy bazując na powyższych danych możemy stwierdzić, że w nadchodzący Weekend będą silne porywy wiatru?

Reklama

Otóż nie, z racji tego, że wyliczenia ciągle się zmieniają i prezentują jeszcze duże rozbieżności. W związku z tym jest za wcześnie, żeby mówić tutaj o jakiejś wichurze, która może pojawić się w Weekend. Natomiast na pewno warto obserwować sytuację i my będziemy to robić.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama