Przejdź do treści

Silny wiatr w Polsce południowej: do 90 km/h. Wędrówka niżu Diethelm nad Polską.

Silny wiatr w Polsce południowej: do 90 km/h. Wędrówka niżu Diethelm nad Polską.

Niż Diethelm

Reklama

Nocą z piątku na sobotę niż atmosferyczny Diethelm będzie przemieszczał się znad zachodnich Niemiec poprzez centralną Polskę w kierunku wschodnim z ciśnieniem 987 hektopaskali. W sobotę przed południem przemieści się przez Polskę północno wschodnią w kierunku Łotwy, a ciśnienie w jego centrum zacznie mocno spadać. Do 984 hPa.

Silny wiatr w Polsce południowej: do 90 km/h. Wędrówka niżu Diethelm nad Polską.

Silny wiatr nocą z piątku na sobotę.

Wiatr na południowym zachodzie Polski zacznie wzmagać się już koło północy. Wtedy to w województwie dolnośląskim porywy wiatru będą osiągać lokalnie do 50 km/h. Około godziny 3:00 nad ranem na południowym zachodzie porywy będą już osiągać około 60 km/h, a strefa silniejszych porywów wiatru zacznie przemieszczać się do Polski południowo wschodniej.

YouTube player

Silny wiatr w sobotę.

Reklama

Sobota to kontynuacja przemieszczania się niżu przez Polskę. Przed południem będzie wiać nadal na południowym zachodzie Polski. Tam w głównej strefie silnych porywów wiatru może wiać lokalnie do 80 km/h. W Polsce północno zachodniej do 60 km/h. Silniej zacznie wiać też w Polsce południowo wschodniej do 50 km/h.

Z upływem godzin i postępem przemieszczania się niżu te strefy silnych porywów wiatru w Polsce południowej będą przemieszczać się nad kolejne województwa i obejmować: województwo opolskie, śląskie, małopolskie, łódzkie, świętokrzyskie, lubelskie oraz podkarpackie. Na południu tych województw wiać może do 80 km/h, a w górach do 90 km/h, w wyższych partiach ponad 100 km/h. W Polsce centralnej porywy do 70 Km/h, a w Polsce północnej do 55 bądź 60 km/h.

Po południu w sobotę wiatr zacznie się uspokajać.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Reklama

Inne wiadomości

Reklama