Przejdź do treści

Gołoledź w Polsce. Słaby śnieg, a następnie marznące opady deszczu. Adwekcja cieplejszej masy powietrza od południa w najbliższych godzinach.

Gołoledź w Polsce. Słaby śnieg, a następnie marznące opady deszczu. Adwekcja cieplejszej masy powietrza od południa w najbliższych godzinach.

Reklama

W najbliższych godzinach i generalnie przez weekend szykuje nam się ciut bardziej dynamiczna pogoda. Mimo tego, że nad Polską, i praktycznie całą Europą Środkową mamy dominację wyżu, to pojawi się adwekcja cieplejszej masy powietrza, która będzie wkraczać od południa Polski w kierunku północnym.

Słaby śnieg na południu Polski

Bardzo niebezpieczna sytuacja drogowa będzie występować nocą z piątku na sobotę w województwach południowo wschodnich. Tam już w godzinach wieczornych pojawią się opady marznące. Będą to opady słabego śniegu bądź opady mżawki lub słabego deszczu.

Reklama

Po północy strefa opadów słabego śniegu / marznącego deszczu obejmie praktycznie większość województw południowo zachodnich i wschód województwa lubelskiego.

Wędrówka opadów śniegu na północ Polski w sobotę.

Strefa opadów śniegu bądź marznącego deszczu będzie przemieszczać się dalej na północ od sobotniego poranka i do godzin wieczornych powinna opuścić nasz kraj.

Jednak prognozowane będzie wejście kolejnej strefy opadowej. Tym razem opadów marznącego deszczu.

Ślisko na drogach.

Reklama

Chociaż strefa ta będzie charakteryzować się słabymi opadami śniegu, bądź deszczu ze śniegiem, to charakterystyka adwekcji ciepłej masy powietrza, pod którą będzie wślizgiwać się chłodniejsze powietrze, powodować będzie, że opady będą na początku się roztapiać, a potem zamarzać. To spowoduje gołoledź. W wielu miejscach Polski będziemy obserwować sytuację i dawać wam znać.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości

Reklama