Przejdź do treści

Słoneczny weekend w całej Polsce. Kojący wpływ promieni słonecznych na samopoczucie.

To był bardzo słoneczny weekend w całej Polsce. Temperatury nie rozpieszczały, ale nie ma o marudzić. Już dawno nie mieliśmy tyle czasu ze słońcem. Niestety idą zmiany. Słońce zastąpi szaruga. Pojawią się też wichury.

Słoneczny weekend dzięki wyżowi INGO 

Reklama

W weekend zaznaczyła się w Polsce wyżowa pogoda. Na pogodę nad Polską oddziaływał wyż INGO. Wyż ten przemieszczał się z południowych Niemiec, przez Austrię, Słowację i Polskę w kierunku Ukrainy. Wyż cały czas podczas tej wędrówki się umacniał. Gdy jego centrum było w okolicach południowej granicy Polski, ciśnienie wzrosło w centrum wyżu do 1035 hPa.

Dzięki temu w całej Polsce chmury niskie i średnie ustąpiły miejsca cirrusom. Mogliśmy cieszyć się piękną i słoneczną pogodą. Temperatura była rześka i przyjemnie wpływała na organizm.

Reklama

Idą jednak zmiany. Ale o tym w następnym artykule.

Wpływ promieni słonecznych na samopoczucie

W dni takie jak sobota i niedziela, gdzie słońca było dużo, ludzie mają wyższy poziom serotoniny w mózgu. Oznacza to lepszy nastrój, uczucie ukojenia, spokoju i satysfakcji. Poprawia nam się humor. I lepiej patrzymy na życie. Zmniejsza nam się przygnębienie, lęki i depresja.

słoneczny weekend, słoneczny weekend,wpływ promieni,promieni słonecznych

Witamina D3

Przebywanie na słońcu wpływa na produkcję witaminy D3. Pod jej wpływem mamy mocniejsze kości i silniejsza odporność organizmu. Szczególnie jesienią i zimą na terenie Polski słońca jest jak na lekarstwo. I nasze organizmy musimy suplementować tą witaminą. Dlatego, gdy pojawia się słońce (jak w ostatni weekend) wartko przebywać jak najdłuższy czas w promieniach słońca.

Reklama

Inne wiadomości

Reklama