Przejdź do treści

Śmierć łowców burz. Trzech studentów meteorologii zginęło w wypadku podczas powrotu do domu z pościgów za burzami.

Społeczność miłośników pogody i łowców burz wstrząsnęła śmierć łowców burz i studentów meteorologii Uniwersytetu Oklahomy w wypadku samochodowym w piątek późnym wieczorem, kiedy to wracali do domu (Norman) po pościgu za burzami w Kansas.

Śmierć łowców burz.

Śmierć łowców burz

Reklama

Zmarli łowcy burz — studenci OU (której absolwentem jest też Reed Timmer) to Nicholas Nair, lat 20, z Denton w Teksasie; Gavin Short, lat 19, z Grayslake, Illinois; i Drake Brooks, lat 22, z Evansville w stanie Indiana.

Śmiertelna kolizja miała miejsce podczas ulewy w północnej Oklahomie. Nair, Short i Brooks jechali na południe autostradą międzystanową nr 35 w pobliżu miejscowości Tonkawa, kiedy ich SUV z powodu mokrej nawierzchni wpadł w poślizg, zjechał z jezdni w prawo, a następnie wjechał na autostradę i zatrzymał się. Volkswagen Tiguan z 2017 roku został uderzony przez półciężarówkę jadącą w tym samym kierunku.

Reklama

Cała trójka poniosła śmierć na miejscu. Funkcjonariusze straży pożarnej Tonkawa i ratownicy medyczni pracowali prawie pięć i pół godziny, aby wydobyć ich ciała z wraku. Kierowca półciężarówki został przetransportowany do szpitala w Blackwell.

Do wypadku doszło około godziny 23:23. W piątek wieczorem zaledwie trzy godziny po tym, jak uczniowie byli świadkami małego tornada na północ od Herrington w stanie Kansas, o czym informowali w ostatnich wpisach na Twitterze.

Nasze odczucia i spostrzeżenia

To tragedia dla środowiska łowców burz w Stanach Zjednoczonych. Prawdą jest ( o czym się nie mówi), że najbardziej niebezpieczne dla nas są powroty z burz. Burze są co prawda dla nas bardzo niebezpieczne. Jednak z doświadczenia wiem, że często powroty trwające kilka godzin po dynamicznym dniu, często w trudnych warunkach mogą sprowadzić zdecydowanie większe zagrożenie wypadkiem.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama